What's new
SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Аз тука такова... да попитам

pesho

New member
Нов съм в web ... бранша (даже още не знам как да го наричам това в което съм нов) и полека лека навлизам в нещата. Малко се позачитам за php js perl и бааавно се развивам. Случи се така, че взех на промоция 7 домеина (1free + 5 за 10 лева) и сега стоят празни. Имам далечени планове , някои ден какво да сложа на тях.... Имам 2 сайта по които работя и се уча. На другите ми 5 домейна кое е по добре да направя А) да сложа кратка рекламка към съществуващите (и незавършени) 2 сайта. Б) кратка статийка какво ще сложа на тези сайтове(колкото да може да влезе някои да види и да ми открадне идеята ) В) 50 картинки крадени колкото да объркам google ; ) Г) нищо - да не си губя ограниченото време със домейни които ще започна след месеци. Д) Да измисля нещо по - добро ?
 
Re: Аз тука такова... да попитам

Аз бих сложил wordpress с няколко написани/преведени статии, заглавия и съдържанието на които да съдържат ключови думи за които искам да оптимизирам тези домейни.
 
Re: Аз тука такова... да попитам

Мерси , това и ще направя.
edit: това за wordpress не го разбрах. Това е програма която генерира хтмл доколкото знам, тоест, избра нея защото така ще стане по-лесно/бързо или има и друга някаква екстра. Питам понеже ако е само заради по-лесно/бързо, в моят случай ще е по-бавно/трудно. 10 работи уча само и wordpress ми трябва сега да инсталирам ; )
 
Last edited:
Re: Аз тука такова... да попитам

или Б или Г, без кой знае колко голяма разлика, но мисли сериозно за по нататък, чети и се учи.
 
Re: Аз тука такова... да попитам

Мерси , това и ще направя.
edit: това за wordpress не го разбрах. Това е програма която генерира хтмл доколкото знам, тоест, избра нея защото така ще стане по-лесно/бързо или има и друга някаква екстра. Питам понеже ако е само заради по-лесно/бързо, в моят случай ще е по-бавно/трудно. 10 работи уча само и wordpress ми трябва сега да инсталирам ; )

Здравей,
wordpress е система за Управление на съдържанието (CMS).Това фактически ти е готов сайт/блог.Инсталира се на хостинг сървъра.Има много възможности и безплатни теми.Може да публикуваш статий,снимки,видео-почти всичко се сетиш.С нея се работи лесно дори да си начинаещ.
Ето тук може да намериш повече информация на български език.
 
Re: Аз тука такова... да попитам

Пешо, не съм сигурен кое е най-добре да направиш, може би да сложиш някакъв тематичен текст и няколко линка към тях за да почнат да "стареят" в очите на Гугъл, но искам да ти дам един два безплатни съвета.

<мъдрост не по темата>
Опитвай се да разграничиш важните неща и им давай по-голям приоритет. Опитвай се да не си губиш времето с маловажни неща, примерно само с цел да спестиш малко пари. Много по-ценно ти е времето. Примерно сега недей да отделяш много време на тези домейни само за да не чувстваш че си се прецакал нещо, защото не ги ползваш. Не позволявай на това чувство да ти изяде времето, което трябва да отиде за важните неща и твоето развитие.

Също е много важно да не се захващаш с много неща едновременно. Не се разпръсквай във всички посоки като трупаш знания или като работиш. Силата на фокусирането и концентрирането е по-голяма от колкото си представяш.

Не се страхувай да сгрешиш и да изгубиш пари. Стига да си натрупал опит и знания в процеса, това винаги си струва.

Тези неща звучат логични и лесни за изпълнение но не са. Аз от много време ги знам на теория, но спазването им е по-трудно от колкото изглежда и все още работя над тях.

Спирам до тук с мъдростите ;).
</мъдрост не по темата>

Успех в онлайн бизнеса!
Поздрави.

EDIT: @ivok -> поправих мъРдоста ;). Мерси.
 
Last edited:
Re: Аз тука такова... да попитам

Благодаря за съветите, наистина ми помогнахте.
 
Re: Аз тука такова... да попитам

Дай ги на някой да ги ползва :)
 

Top