SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Stop

New member
Предполагам не само аз съм забелязал, че първата работа на голяма част от потребителите (по-голямата част не пълнолетни) след като научат за Интернет Бизнес е да предложат SEO услуги. Получава се нещо като преди да вземат книжка да се качат на Формула 1

Пиша тази тема тъй като вчера видях "сайт за SEO услуги" предлагащ оптимизация изчерпващи се до: "регистрация в 1500 търсещи машини - цена 100 EU"

Нямам абсолютно нищо против начинаещите, дори самият не се смятам за напреднал, но сайтове като този ме хрвърлят в тъч.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Нещо нормално, неведнъж съм засичал в този форум, хора с по няколко линка в подписа, с гръмки заглавия как "правят СЕО", да питат елементарни работи относно него :)
Готиното на СЕО-то, е че винаги можеш да се измъкнеш и да кажеш, ама то трябва време, не става за един месец и да цоцаш, цоцааааш ... Не е като на свършена работа, като например някой проект, където опира до работи/не работи и нямаш извинения ;)
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Сеото с гаранции ще се наложи според мен. За точно определени ключови думи, който е сигурен че за еди какви пари ще класира сайта - плаща му се при постигане на резултати, естествено може да е гъвкаво, спрямо позиция 1-10 да е плащането или спрямо дни от месеца когат ое в първите 10 и т.н.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Който си го може - си го може. Някой могат да лъжат и заблуждават - и вземат незаслужено парите на хората. Други знаят и могат да работят - и тяхната работа говори за тях. Аз не се тревожа от това, понеже какво се казва: "Работата сама намира майстора, а не обратното".
Освен, че се предлагат такива услуги, аз бих допълнил и другото което се прави - да се предлага от неграмотници писане на статии. Всички сме виждали това, смешно е - не можеш да напишеш собствената си обява а си тръгнал да пишеш статии и да изкарваш пари.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Предполагам не само аз съм забелязал, че първата работа на голяма част от потребителите (по-голямата част не пълнолетни) след като научат за Интернет Бизнес е да предложат SEO услуги. Получава се нещо като преди да вземат книжка да се качат на Формула 1

Пиша тази тема тъй като вчера видях "сайт за SEO услуги" предлагащ оптимизация изчерпващи се до: "регистрация в 1500 търсещи машини - цена 100 EU"

Нямам абсолютно нищо против начинаещите, дори самият не се смятам за напреднал, но сайтове като този ме хрвърлят в тъч.
Този въпрос не е лесен и няма как да се отговори с малко думи, защото е валиден за всички сфери (в България).
Ако малко "завъртим" въпроса и той стане:
Защо клиентите плащат за такова предложение?
..може и да скъсим пътя до отговора.
Ако няма кой да плаща за такива оферти - те просто ще си висят в пространството и ще изчезнат защото "пъпчивите" няма с какво да си платят хостинга.
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

А аз не разбирам защо си правите труда да коментирате такива оферти.
Ако не можете да се справите с такива "конкуренти", защо въобще се занимавате да предлагате услугите си?
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Никой не говори, че се чувста застрашен от подобен тип хора.
Въпроса е точно в това, че всеки прави неща от които не разбира. Но тук във форума е просто нагло, не може да питаш някви елементарни въпроси които крещят колко си БОС по темата и в същото време да предлагаш SEO услуги.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Първо, предлагат защото могат. Не е забранено, незаконно или неморално. Второ, SEO включва широка гама от дейности. На практика почти всичко допринася за SEO. Добавяне в директории, писане на статии и т.н. Задача на онези, които се смятат за голяма работа в тая област е да обяснят по какво се различават услугите им от тези на тийновете. Ако не успеят, значи не са толкова големи професионалисти за колкото се смятат. Не е приятно да искаш 1000 лв. за нещо и изведнъж да се покаже някой готов да свърши същата работа за 100 лв., но това е пазарът. Който се смята за велик експерт ще може да се справи и с подбиването на цените и некадърната конкуренция.
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Има предлагане, защото има търсене. Затова има предлагане на телевизори Neo, защото има достатъчно глупави клиенти да си ги купуват. Затова има предлагане и на таблети по $70.

Няма лошо, някой трябва да обслужва и тези клиенти, които задължително искат най-ниската цена и събират оферти буквално от всякъде. Те са си свикнали да не получават качество.
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Никой не говори, че се чувста застрашен от подобен тип хора.
Въпроса е точно в това, че всеки прави неща от които не разбира. Но тук във форума е просто нагло, не може да питаш някви елементарни въпроси които крещят колко си БОС по темата и в същото време да предлагаш SEO услуги.

Ти като си почнал да се занимаваш с това, да не би да си се родил научен?
Мисля, че подобно нагло държане спрямо тези, които искат да се учат на сео, програмиране или дори дизайн, е най-малкото неуместно.

Всеки е тръгнал от някъде, всеки е задавал тъпи въпроси в "професионалните форуми".
В това да питаш няма нищо лошо.
Лошото е в потребителите, които ти убиват ентусиазма с изказвания колко си тъп.
А това е типично българска черта.

И защо да не предлагат?
Ще опитат 2-3 пъти, ще се набутат, ще видят че е трудно и или ще седнат да научат нещата както трябва или ще се откажат.
Просто е.
 
За: Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Ти като си почнал да се занимаваш с това, да не би да си се родил научен?
Мисля, че подобно нагло държане спрямо тези, които искат да се учат на сео, програмиране или дори дизайн, е най-малкото неуместно.

Всеки е тръгнал от някъде, всеки е задавал тъпи въпроси в "професионалните форуми".
В това да питаш няма нищо лошо.
Лошото е в потребителите, които ти убиват ентусиазма с изказвания колко си тъп.
А това е типично българска черта.

И защо да не предлагат?
Ще опитат 2-3 пъти, ще се набутат, ще видят че е трудно и или ще седнат да научат нещата както трябва или ще се откажат.
Просто е.

Нямам нищо против такива хора и нека ги има... за всеки влак си има пътници. Въпроса е, че голяма част от тях от незнание могат да създадат повече проблеми, отколкото ползи, а в някой случаи това не е много желателно, ако става дума за по големи фирми, разчитащи до известна степен на присъствието си в Интернет, но пък и такива компании обикновено няма да се захванат да работят с някой без договор и са наясно, че желаното качество - струва пари!

Иначе съм сигурен, че всеки в този форум е ползвал подобни услуги, най-малкото за субмит. Бих казал, че при малко обяснение какво точно желаеш и най-тъпият ще се оправи ( става дума за субмита ), така, че лошо няма... да има и такива, които да предлагат подобна услуга.
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Ти като си почнал да се занимаваш с това, да не би да си се родил научен?
Мисля, че подобно нагло държане спрямо тези, които искат да се учат на сео, програмиране или дори дизайн, е най-малкото неуместно.

Всеки е тръгнал от някъде, всеки е задавал тъпи въпроси в "професионалните форуми".
В това да питаш няма нищо лошо.
Лошото е в потребителите, които ти убиват ентусиазма с изказвания колко си тъп.
А това е типично българска черта.

И защо да не предлагат?
Ще опитат 2-3 пъти, ще се набутат, ще видят че е трудно и или ще седнат да научат нещата както трябва или ще се откажат.
Просто е.

Иване, той не е против тези, които почват и питат, а против тези, които уж започват и питат, а предлагат и услуги професионални, УЖ! :)
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Най-лошото е, че правят тестовете с линкове и диаграми на сайтове на клиенти.
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Точно това ми е тезата която alex.atanasov е разбрал.
Те да си питат, ама неможе да питаш как да си сменя гумата и в същотто време да пусна обява че правя реглаж на предница и смяна на бутала на двигател, защото като дойде някой освен да му направя беля друго няма да стане.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

не е проблемът че начинаещи се правят на пичове

конкуренцията е много полезна работа - и колкото повече - толкова по-добре

проблемът е в другото - тук прочетох едно мнение как се "шиба" клиент - ей това е проблемът в България! човек ти взима парите (в коя да е област) кат предварително знае че няма да ти свърши работа и си е подготвил оправдания за половин година напред докато не ти писне от него и не забравиш за парите си

и това го правят откак се помня - имам познати по на 40-50-60 години - дърти пръчове ама и те се излагат - като надушат пари и обещават звезди от небето само да ги гепнат
 
Re: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Проблемът в цялата работа е, че се "се учат" на гърба на чужди сайтове, а грешките в SEO обикновено струват много скъпо.
 
За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

За: Аномалия: Защо Голяма Част от начинаещите Предлагат SEO Услуги?!

Защото смятат, че този процес не е толкова сложен и когато научат няколко неща, започват да предлагат услугите си. Нещо от сорта на букс сайтовете. Там се искаше да се убедят баламите да правят същото, което и те.

Не осъзнават обаче, че оптимизацията е изключително сложен процес във времето, който не всеки може да прави правилно.
 

Горе