SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Афилейт програми с XML, плащане в BG

dimchojelev

New member
Здравейте,
Искам да се възползвам от афилиетй програма, про която има възможност за вкарването на продуктите на фирмата в сайта на афилиейта чрез XML или т.н. уеб сървисиз. Ще съм благодарена ако споделите с мен следните неща:

1. Някои има ли опит с подобен тип афилиейт програма не банер с афф линк, а директно интегрирант на продуктите в сайта партньор.

2. Как стават плащанията към България? Каква банка (или каква схема за разплащане) трябва да избера за да губя най - малко от трансфери на парите и т.н. ;D

3. По ваше мнение може ли да се печели от създаване на сайт специално за да се интегрират в него продуктите от няколко афилиейт програми.

Не съм виждал теми из форумите за този тип афилейт програми...
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Здравей,

1. Ние сме се занимавали с доста програми и дали е с банер или с private label reseller саит няма никакво значение ако докараш таргетиран трафик ще има и продажби :)
Предимството на втория тип е че всъшност промотираш собствения си саит и получваш гарантирани реордъри.

2. Начините плащанията зависят от програма. А загубите в повечето случаи са пренебрежително ниски ..........

3. Личното ми мнение за price compare саит е ДА :)

Ако имаш конкретни въпроси относно някоя програма ще се радвам да отговоря :)
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Мерси!

Става дума за банков трансфер:

We pay commissions to affiliate partners by bank transfer in Euros or US dollars, between 30 to 60 days after closure of the month when the booking has been realized. Payments are conducted on a monthly basis, provided that the minimum amount is EUR100,-.

1. Плаща ли някой данъци върху такъв доход, при положение, че регистрацията която се прави е на българска фирма.

2. Какви са таксите за превод на парите и коя банка е най изгодна за това. По принцип банковата сметка на фирмата е в Пощенска банка.

Каква е разликата между:

- The private label implementation
The private label implementation shows only your name and logo. BOOKING.COM interacts behind the scenes of your website. With the use of XML you can optimize the look and feel of our content on your website.


-The advanced XML interface
Advanced XML allows you full creative control and flexibility in presenting our hotel information, search and reservation processes. You are able to present our content in any way you like.


Щото според мен вторият вариант е по добър - мога да си изградя сайта така, че да му направя добро SEO
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Ами за данъците не съм професионалист да давам съвети :)

Щом сте фирма един добър щетоводител ще нагласи нещата ;D

за таксите за превод при програмите с които сме работили са например под $500 $30 а над $500 безплатно виж им ТОСа на тези които си си харесал.

Българската банка не би трябвало да ти взема някакви пари за да получиш wire макар че мърлячи има всякакви....
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Подобен доход се декларира, без значение дали е личен или фирмен, след което се заплаща данък 24% за суми над 2 000 лева (сумарно!) на година.

Това е по закон :)
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Атанас Янев каза:
след което се заплаща данък 24% за суми над 2 000 лева (сумарно!) на година.

Процента зависи, от това което си изкарал, като цяло през годината. Най-добре е счетоводител да ти напише декларацията.
 
Последно редактирано:
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

Всички доходи извън трудово правоотношение / имам предвид трудов договор / следва да се декларират. Облагането е по таблица / паричка + % за над паричката /, а не е фиксирано за определена сума .
 
Re: Афилейт програми с XML, плащане в BG

dimchojelev каза:
Здравейте,
Искам да се възползвам от афилиетй програма, про която има възможност за вкарването на продуктите на фирмата в сайта на афилиейта чрез XML или т.н. уеб сървисиз. Ще съм благодарена ако споделите с мен следните неща:

1. Някои има ли опит с подобен тип афилиейт програма не банер с афф линк, а директно интегрирант на продуктите в сайта партньор.

2. Как стават плащанията към България? Каква банка (или каква схема за разплащане) трябва да избера за да губя най - малко от трансфери на парите и т.н. ;D

3. По ваше мнение може ли да се печели от създаване на сайт специално за да се интегрират в него продуктите от няколко афилиейт програми.

Не съм виждал теми из форумите за този тип афилейт програми...

Да има такава българска програма, може да се тегли XML и инфото да се добавя към сайта. Предлага се пълна статистика на посещенията и покупките. Работи само с фирми (трябва да се издаде фактура за комисионната), плаща се при поискване на сумата. Може да се направи специален сайт от такива продукти - продукти за мобилни устройства, игри...
Комисионните достигат до 33%.
Който се интересува ЛС.
 

Горе