SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Банване на няколко IP във форум

wood

Senior Member
Искам в мой форум да банна няколко IP адреса...как е правилно:

Примерно това IP - 198.168.235.142

Вариант1 - 198.168.235.
Вариант2 - 198.168.235

С точка след цифрата или без точка.
 
За: Re: Банване на няколко IP във форум

За: Re: Банване на няколко IP във форум

Майсторите са ми казвали така:

Код:
deny from 198.168.235.0/16

Не го знаех това...благодаря за инфото.
Форума е phpBB3 и там има функция: банване по IP, юзер или имейл...та там ме интересува как да изпиша IP за да банна няколко.
 
За: Re: Банване на няколко IP във форум

За: Re: Банване на няколко IP във форум

Майсторите са ми казвали така:

Код:
deny from 198.168.235.0/16

Васе, /16 е мрежа с маска 255.255.0.0, т.е. щеше да му върши работа ако иска да банне всички вариации на 198.168.[0].[0] . В неговия случай правилния вариант е:
Код:
 deny from 198.168.235.0/24
 
За: Банване на няколко IP във форум

За: Банване на няколко IP във форум

По начина, който си предложил в първия си пост ще баннеш не НЯКОЛКО, а поне 254. Ако искаш да са няколко, просто си ги изреди в таблицата и толкова.
 
За: Банване на няколко IP във форум

За: Банване на няколко IP във форум

ползвам стар phpBB, но при мен има полета за всяка тройка и в пояснението пише
Ако използавате * в последното поле ще забраните достъпа за всички 255 адреса. За останалите полета не трябва да се ползва!
а ако изписваш адреса без полета не знам какво ще стане ако сложиш звезда накрая.

EDIT: Ето така ми показва баннатия адрес в списъка с баннатите xxx.xx.xx.*
 
Последно редактирано:
За: Банване на няколко IP във форум

За: Банване на няколко IP във форум

Не доумявам, защо се мъчите да го правите през интерфейс, като блокирането през .htaccess е далеч по-лесно, ще спести няколко заявки към базата данни и зареждането на някой php скрипт, който излишно да отнема от ресурса на сайта.
 
За: Банване на няколко IP във форум

За: Банване на няколко IP във форум

Не доумявам, защо се мъчите да го правите през интерфейс, като блокирането през .htaccess е далеч по-лесно, ще спести няколко заявки към базата данни и зареждането на някой php скрипт, който излишно да отнема от ресурса на сайта.
Ами защото е по-лесно и по-бързо, освен това съм си дописал скрипта да банвам и по ник. Във форуми в които 70% от пишещите не са наред с главата трябва да си много бръз в банването:D
 
За: Банване на няколко IP във форум

За: Банване на няколко IP във форум

Не е ли по-добре ако искаш да забраниш някой да го направиш по мейл адрес? IP-то лесно се сменя (динамично, прокси), а мейли колко ще направи? По-рано ще му писне на него отколкото на тебе. ;-)
 

Горе