SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Бан на български IP-та в Google Analytics

yordanp

New member
Възможно ли е определено IP (моето) да бъде изключено, така че да не се отчита в статистиката при влизане?
 
Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Може. Отиваш в аналитикса, после в дясно горе в Администриране, избираш подпрофила, Филтри, Нов филтър и там вече от настройките избираш трафик от IP адрес и т.н.
 
Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Означава, че някой е разглеждал резултата през кеша на страницата и после е кликнал на Виж страницата.

Може. Отиваш в аналитикса, после в дясно горе в Администриране, избираш подпрофила, Филтри, Нов филтър и там вече от настройките избираш трафик от IP адрес и т.н.

Благодаря!
 
Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Re: Въпроси за Гугъл Аналитикс

Имай предвид, че IP се изключват само като регулярни изрази.
 
Бан на български IP-та в Google Analytics

Почнал съм един нов енг сайт и искам да забраня да се отчитат в статистиките моите влизания. Гледах този начин да си банна моето си ip, но интернет доставчика ми е с динамични ip-та и ще трябва всичките да ги ''банвам''. Има ли вариант да забраня да се отчитат посещения от български IP-та, така или иначе няма да има никакъв трафик от България, че да го следя:D
 
Re: Бан на български IP-та в Google Analytics

Аз ползвам Chrome и имам такава приставка, мисля, че работи по начина, който ти е необходим, понеже и на мен чат пат ми се мени ИП-то а аналитикса никога не ме засича, когато си влизам в по моите сайтове. Най-вероятно оставя някаква бисквитка или маха някаква бисквитка, ще те излъжа как работи, но със сигурност не те засича. Пробвай я: Google Analytics Opt-out Add-on (by Google) 0.9.0, пояснението е Tells the Google Analytics JavaScript (ga.js) not to send information to Google Analytics.
 
За: Бан на български IP-та в Google Analytics

За: Бан на български IP-та в Google Analytics

Ако си с WP, можеш да направиш да не отчита логнати посетители и да влизаш просто винаги логнат.
Ако не си с WP, може да си направиш една бисквитка и по нея да следиш че си ти, но ще ти трябват малко програмни умения.
 
Re: За: Бан на български IP-та в Google Analytics

Re: За: Бан на български IP-та в Google Analytics

Може да збраниш цялата мрежа.
БГкулинар, под забрана на цялата мрежа се има на предвид да забраня мрежата от IP-та на доставчика ми? А как става този номер:)

Ако си с WP, можеш да направиш да не отчита логнати посетители и да влизаш просто винаги логнат.



PHP:
<?
if (!is_user_logged_in())
{
?>

<script type="text/javascript">
//кода на брояча
...
</script>

<?
}
?>

Скубиду, имаш предвид логнат в администраторския панел на Вордпреса wp-admin, нали? А този код в кой точно файл се поставя - header.php, тоест се допълва стандартния код на ГА, това ли е?:) Обаче като влизам в сайта през други браузъри, където не си логнат в администраторския панел на ВП ще отчита.
 
Re: Бан на български IP-та в Google Analytics

Взех си статичен IP адрес от доставчика си. Съдейки от упътването за изключване на вътрешния трафик, примерно ако IP адреса ми е 250.150.50.150, то правилно ли съм попълнил полетата във филтъра от скрийна долу? А точката най-накрая излишна ли е, защото я има в гугълското упътване:)


3.gif
 

Горе