SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Безплатен spinner на статии

cloxy

Super Moderator
Екип
http://spinner.cloxy.com/

Написах набързо един spinner на статии. Има много такива по западни сайтове, но трудно се намират безплатни. Не поддържа вложени изрази засега. Надявам се да Ви е полезен.
 
Re: Безплатен spinner на статии

Браво. Влиза в отметките като първия безплатен Български :)

Нарочно ли си оставил полето за резултат толкова малко?
 
Re: Безплатен spinner на статии

Нарочно ли си оставил полето за резултат толкова малко?

То се разширява спрямо резултата. pre html tag. Щом ти го одобряваш, значи съм го докарал :)
 
Re: Безплатен spinner на статии

Оооо, не бях го тествал, извинявай, сега видях че наистина се разширява полето в зависимост от дължината на резултата.

Супер е, знам откъде си взел идеята, аз имам два такива, но са десктоп софтуер и са малко по-сложни. Мислиш ли че е удачно да ти постна 1 линк та да го налазят инструмента ти малко руснаци - имам около 70-80 руски сео-та followers на един от туитър акаунтите :)

В моя форум съм ти пуснал линк, там където е линка към нашия безплатен - демо сайта, той обаче спинва rss фийдове.
 
Re: Безплатен spinner на статии

Аз съм го направил отдавна, но нямаше графичен интерфейс и работеше само на localhost. Честно казано не съм виждал такива програми, защото на Linux не ми тръгват :) Даже не бях сигурен дали това е най-правилният синтаксис, но като гледам във форума обявите, при които се търси направа на шаблони, май точно това е :)
 
Re: Безплатен spinner на статии

Еми те тия дето ги пишат тия обяви го правят уникализирането с този софтуер, а този синтаксис го копират от там едно към едно.

Държа да подчертая (както и съм написал в офертата ми във форума на joomla bg където предложих такива услуги, но само за колеги и за количества) че опита е всичко при тези програмки.

Човек като теб с опит ще извади максимума, а други ще се чудят защо не постигат нищо.

Ако те интересува софтуера, пиши на ЛС, ще ти го пратя.
 
Последно редактирано:
Re: Безплатен spinner на статии

То няма кой знае какво за криене.
Аз за него съм писал още февруари месец, 2008 година!
Ето сървърен вариант, като сервис и като десктопна програма
Но браво на Cloxy, че се е хванал и го е направил!
А всеки сам решава, какво да ползва.
Важното е да има избор! :)
 
Re: Безплатен spinner на статии

Вярно е, всъщност някъде през 2008 година се сдобих и с двата софтуера, благодарение точно на SeoLab.

Драго, само дето не го видях на блога ти, а видях името на програмата на основния ти (по това време) сайт, пуснах сърч в гоогле и го докопах директно от руския форум ;)

Тогава всъщност тая програма още я нямаше, имаше друга - Monkeys Write, после нея я направиха платена и сега за феновете остана само генератора.
 
Последно редактирано:
Re: Безплатен spinner на статии

Ето го същото на Javascript:

function spinner(txt){
var org = txt;
var res = "";
while ((txt.indexOf("{")>-1)) {
res += txt.substring(0,txt.indexOf("{"));
txt = txt.substring(txt.indexOf("{")+1);
if (txt.indexOf("}")==-1) break;
var opt = txt.substring(0, txt.indexOf("}")).split("|");
var rnd = Math.floor(Math.random()*opt.length)
txt = txt.substring(txt.indexOf("}")+1);
res += opt[rnd];
}
res += txt;
return res;
}

Възможно е да има малко Bugs - не съм го тествал напълно (примерно незатварящи тагове } или при липса на опции (празно {})
 
Re: Безплатен spinner на статии

Браво, поздравления :) Да продължаваш да се развиваш в тази област, че имаме нужда от повече такива хора
 
Re: Безплатен spinner на статии

Няколко пъти използвах спинера на Васко, имаше отличен резултат. Вярно е, отнема ми доста време докато направя шаблон, но после става интересно ;)
 
Re: Безплатен spinner на статии

Страхотен инструмент!

А някакви съвети за оптималното му използване?
Достатъчно ли е, че давам 2-3 варианта на поне един израз/дума в изречение? Има ли значение дали ще разместя местата на някои параграфи?
Нещо друго?
 
Re: Безплатен spinner на статии

Здравейте!

Как се прави шаблон при спинване на статии?
 
Re: Безплатен spinner на статии

Не може ли скобите и чертите от сорта []{}|, да бъдат заменени с нещо от сорта /дума=дума=дума/, за да не се налага постоянно да се превключва от български фонетичен към латиница?
 

Горе