SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Безплатни транзакции

dragolub

New member
Искам да направя онлайн магазин.
Клиентите ще извършват плащания с български сметки/карти.
Идеята ми е клиента да не плаща никаква такса за направената транзакция ( естествено и аз не искам да плащам).
Това което ми идва на ум е да си отворя по една банкова сметка в няколко банки, така ще има да избор да платят в която искат. Примерно те имат сметка в ЦКБ и аз имам в ЦКБ, те влизат в онлайн банкирането си и ми пратя нареждане (в повечето случай тази операция е безплатна), обаче ако нямат банкиране, но имат кредетни/дебетни карта от тази банка има ли вариант отново да няма такса.

Моля дайте някакво предложение, с което да облекча максимално клиентите си.
 
Re: Безплатни транзакции

А месечна такса в тези банки мислиш ли,че няма да имаш ? И дори някой банки вътрешно банковите им транзакции се таксуват минимално. 0.10,0.20ст и т.н.

Вариант... незнам поне в Бг
 
Re: Безплатни транзакции

Няма такъв вариант. При вътрешнобанкови и междубанкови плащания винаги има такса. При кредитни и дебитни карти дори да използваш услуга /ПОС терминал на банката пак има такси. При наложен платеж пак има такси. Ако ще правиш ел. магазин преглътни таксите.
 
Re: Безплатни транзакции

То ако можеше да избегнем банковите такси....носиш им стоката лично и получаваш пари кеш, така няма да има такси.;)
 
Re: Безплатни транзакции

@dragolub, ако разчиташ да ти плащат клиенти, които имат достъп до виртуален клон, бизнесът отсега е умрял... Над 90-95% предпочитат наложен платеж. Ако искаш да е безплатно, си взимаш един байк, и почваш да разнасяш стоките и да взимаш кеш. Друг вариант не се сещам.
 

Горе