SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Без флаш в IE 10

Re: Без флаш в IE 10

Много програмистки разсъждения.
Истината е, че в бизнес сферата, флашът няма реално приложение /всички гъзарски сайтове могат да се пренапишат/.
Но в развлекателната сфера засега е незаменим - сякаш Фейсбук ще фалира, щото М$ са решили да отрежат флаша.
А всички няколкостотин милиона, дето влизат само за да цъкат Фермата, Сошъл Вил и останалите подобни игрички във фейса?
Кое ще е по-евтино според вас за Зинга и ФБ - да пренапишат всичко на HTML5 или да си напишат нов браузер?
 
Re: Без флаш в IE 10

Аз също мисля, че това ще е зле за дяла на IE. Просто е ужасно да си сложиш IE и изведнъж никакви флаш игри, никави клипчета, няма vbox7 и youtube (освен html5 версията, която не работи на огромна част от видео клиповете, защото имат рекламки в тях), банери, флаш сайтове и кой знае още колко неща спират да работят. Аз бих си сменил браузъра моментално. Ако от IE го направят така че да се изписва: Ако искате флаш, сложете си тази версия на IE 10 - тогава може и да не изгубят голям дял. Но не виждам много смисъл да имат версия без флаш и после супер лесно да ти натрапват пък тая със флаш. То какъв е смисъла?
 

Горе