SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Без флаш в IE 10

scoobydoo

Know you can!
http://fudzilla.com/home/item/24100-no-flash-support-in-next-ie
Ще се опитват да налагат HTML 5. Първото, което си помислих беше Хахаха ХАхА. Но сега като се замисля, това всъщност е добре за интернет обществото. Все някой трябва да почне да налага новите технологии. Да му мислят флаш програмистите и хората с флаш сайтове :). Ще има отделна версия, която поддържа флаш, но "стандартната" няма.
 
Re: Без флаш в IE 10

Аз вече повече от 3 години не си инсталирам Flash на компютъра или ми е блокиран. Тоест откакто YouTube поддържат HTML5. Не съм усетил някаква липса, освен че ми липсват част от рекламите :) Тази дупка в сигурността е крайно време да я запушат.
 
Re: Без флаш в IE 10

http://www.youtube.com/html5

И все пак според мен това е тъпо да не поддържат флаш ... Все още Javascript-a не може да настигне напълно флаша. Да видим дали другите браузери ще направят тоя ход скоро .. едва ли

Едит: сега погледнах че става въпрос за мобилната версия и то не само за флаш, ами и силвъруайт. Лошото е че Nokia и M$ са заедно вече и това значи все повече устройства освен apple-ски без флаш.
 
Последно редактирано:
Re: Без флаш в IE 10


Ае то това хубаво ама да ми се обадят когато може да се направи пълен фул скрийн. Дори и с фул скрийн на браузъра пак виждам прогрес бара.
 
Re: Без флаш в IE 10

Ае то това хубаво ама да ми се обадят когато може да се направи пълен фул скрийн. Дори и с фул скрийн на браузъра пак виждам прогрес бара.

F11 и си готов :)

Win8 също нямало да поддържа Flash в новата си графична, само ако минеш на Classic.
Отделно следващия FF също май ще е без Flash. Ако са решили да го унищожават, лошо няма.
 
Последно редактирано:
Re: Без флаш в IE 10

Ае то това хубаво ама да ми се обадят когато може да се направи пълен фул скрийн. Дори и с фул скрийн на браузъра пак виждам прогрес бара.
F11 и си готов :)

Win8 също нямало да поддържа Flash в новата си графична, само ако минеш на Classic.
Отделно следващия FF също май ще е без Flash. Ако са решили да го унищожават, лошо няма.
:)

Брей и FF ли няма да има. Хмм... Интересно. Конспирация срещи Adobe :D
 
Последно редактирано:
Re: Без флаш в IE 10

Да, да ама не. Той заговора ще да е и срещу собственото им творение Силвърлайт. Доколкото аз чета ще има опция да се отваря и съдържанието с плъгини. Да не забравяме и джава. И къде точно видяхте дупки в сигурността? Крадат ви информация с Флаш? Я направете сериозна 3Д игра на джава скрипт и вместо да ползвате мощта на клиентския компютър натоварете сървъра си с обработката?
 
Re: Без флаш в IE 10

Да, да ама не. Той заговора ще да е и срещу собственото им творение Силвърлайт. Доколкото аз чета ще има опция да се отваря и съдържанието с плъгини. Да не забравяме и джава. И къде точно видяхте дупки в сигурността? Крадат ви информация с Флаш? Я направете сериозна 3Д игра на джава скрипт и вместо да ползвате мощта на клиентския компютър натоварете сървъра си с обработката?

Че то нали js ползва клиентския компютър.
 
Re: Без флаш в IE 10

То javata го е задминала флаша вече. В html5 всички анимации на с javascripts. И уж html5 е по-френдли с джавата. То новото основно в html5 е че може да плейва видео и музика. Има малко нови тагове като footer, header и дрги ама цялата работа я върши джавата.
 
Re: Без флаш в IE 10

Че джава скрипта да не се изпълнява на сървъра случайно?

Досега много рядко съм попадал на свястна версия на флаш плейър за линукс и почти никога не слагам подобен плеър. Няма да ми липсва още повече че докато не стане с отворен код няма да е напълно мултиплатформен. Е ако сега видят зор току виж отворили кода от което ще спечели цялата интернет общност. Така че аз само мога да стискам палци споменатото по-горе да е истина
 
Re: Без флаш в IE 10

Това е зле премерен ход от страна на M$ според мен.

1) HTML 5 не е стандартен в твърде много области. Например видео и аудио. M$ и Apple поддържат h.264/AAC другите други неща. Видео чат през JS? ... да бе да!

2) JS не става за обемни приложения точно по същия начин както AS1 и AS2 не ставаха във флаш. Даже е по зле. Няма стандартен OOP модел няма и никакви пакетни формати. Това върши работа за доста неща, но и за твърде много не става. Производителноста за видео във флаш е много по-добра от някои браузъри също когато се ползва StageVideo и тенденцията е разликата да си остане в полза на флаш, защото си има причини за това.

3) Като графични възможности JS не е дори на нивото на flash5 т.е. 10 години назад.
Пробвали ли сте реално SVG да видите какъв приятен обем има? Между другото се поддържа и от флаш при това универсално.

4) Нали не очаквате от IE да видите богати медийни възможности по екстрите в стандарта, след като не си оправиха .png поддръжката толкова години?!?

5) Който ви разправя, че HTML5 може да замени флаш си няма особена идея и от двете. За много прости неща вече го е заменял, за много други просто не става.

Относно хода на M$ честно казано съм озадачен. Не са в добри позиции да дърпат напред като основен браузър, а от това ще загубят дял.
Ще ги почнат да ги споменават като подерната орязна среда в ревюта като това например http://www.youtube.com/watch?v=NjgvZi8luBA

А да и гугъл са много яко обвързани със флаш, така че сещайте се ;)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Slav
Re: Без флаш в IE 10

5) Който ви разправя, че HTML5 може да замени флаш си няма особена идея и от двете. За много прости неща вече го е заменял, за много други просто не става.

Съгласен съм, ама не е ли по-важно за какъв процент от потребителите може да го замени?
Иначе не зацепвам какви са тези напредничави ходове от страна на M$, след като болшинството от потребителите им ползва ОС от преди над 10год, която понякога се инсталира с помощта на флопи...
 

Горе