SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Брояч iframe

celerator

New member
Здравейте ,пуснал съм реклама в замунда , но нямат статистика за импресиите а ми казват че получавам 10% от всичкия трафик.

"Статистика не можем да предоставим поради обема на натоварването. Единственият вариант да отчитате импресиите е чрез ифрейм, като покажем ваш код директно в нашият сайт"

Как да направя тази врътка ,ако някой знае ще съм благодарен.
 
Re: Брояч iframe

Пускат ти един iframe сочещ към твой сайт/script, където имаш възможност да следиш импресиите. Само гледай твоя сайт да е достатъчно подготвен да поеме натоварването, което те не могат:)
 
Re: Брояч iframe

На страницата която ще се показва във замунда слагаш един php код, който примерно да взима от таблица в база дани число, да го увеличава с едно и да го записва на ново в клетката.
Това е начална идея, можеш да я доразвиеш като примерно добавиш дата в таблицата за да ги разбиеш на дни
 
Re: Брояч iframe

Правиш една таблица 'zamunda_imp'

Код:
CREATE TABLE `zamunda_imp` (
`id` INT NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`date` DATE NOT NULL ,
`count` INT NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` ) ,
INDEX ( `id` )
) ENGINE = MYISAM ;


ето ти и една примерна SQL заявка :
Код:
UPDATE `zamunda_imp` SET `count` = `count`+1 WHERE `date` = CURDATE() LIMIT 1;

Мисля, че по-нататък можеш да се справиш и сам
 
Re: Брояч iframe

Тук недостатъка е че за първото влизане за датата - няма да има кой да вмъкне запис за конкретната дата. Получава се update на нещо дето липсва.

Първо трябва да се проверява има ли запис за датата и ако има - update, ако няма - insert.


Правиш една таблица 'zamunda_imp'

Код:
CREATE TABLE `zamunda_imp` (
`id` INT NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`date` DATE NOT NULL ,
`count` INT NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` ) ,
INDEX ( `id` )
) ENGINE = MYISAM ;


ето ти и една примерна SQL заявка :
Код:
UPDATE `zamunda_imp` SET `count` = `count`+1 WHERE `date` = CURDATE() LIMIT 1;

Мисля, че по-нататък можеш да се справиш и сам
 
Re: Брояч iframe

Тук недостатъка е че за първото влизане за датата - няма да има кой да вмъкне запис за конкретната дата. Получава се update на нещо дето липсва.

Първо трябва да се проверява има ли запис за датата и ако има - update, ако няма - insert.


Напълно си прав в общия случай, но за сайт от ранга на замунда с техния брой посещения мисля, че ще е по добре предварително да си направи клетки примерно за месец или година напред и просто да вика заявката за update. Ще спести голямо натоварване на сървърчето.
 
Re: Брояч iframe

И ти си напълно прав :)


Напълно си прав в общия случай, но за сайт от ранга на замунда с техния брой посещения мисля, че ще е по добре предварително да си направи клетки примерно за месец или година напред и просто да вика заявката за update. Ще спести голямо натоварване на сървърчето.
 

Горе