SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български сайт за продажба на домейни.

Virosss

New member
Не съм сигурен, че тук много много е мястото за тази тема, но ми се стори най-подходяща, ако съм объркал все пак, моля модераторите/администраторите да ме извинят :) Може да прозвучи малко като спам, но не ми е това целта, просто пиша за мнение на опитни потребители в тази свера. След дълги мъки в преработка на готова система успях да пусна някаква бета версия на сайт за търгове специализиран за домейни, сайтове и рекламни карета в сайтовете. Пиша ви за да ви помоля да си дадете мнението за сайта. За момента имам малко затруднение с домейн пренасочването а и все още сайта е само бета и е пуснат колкото за тест, пък ако някой успее да продаде нещо там, здраве да е... ще почерпя даже :)

Въпросният адрес на сайта за момента е:http://domains.elhovo.net

Надявам се да съм улучил категорията, а ако все пак нещо не е наред съжалявам... и благодаря за мненията предварително :)
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

Колкото и добре да го направиш няма да има успех. Има няколко по-големи чужди сайта в тая област и те са достатъчни.
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

nik0lai: Благодаря ти за стимула :) Необходим ми е като гледам ;)

johnny: Може и да си прав, но все пак човек почва от някъде, видях, че има и други български сайтове в тази насоченост и няма кой знае какъв успех, но все пак реших и аз да пробвам...;D Освен това все повече забелязвам, че хората се мъчат да внедрят и този тип търговия в българските форуми и този форум е вид доказателство - всеки ден тук виждам поне по една публикация за продажба на домейн, не винаги продажбата има успех, но важно е, че има интерес. Има нещо много вярно в думите ти, че големите утвърдени сайтове с тази целенасоченост ще си останат на върха, но за съжаление далеч от родния ни език( поне засега )... в се пак се вижда, че някой от българите предпочитат да пробват да си продадат труда не къде да е, а в БГ сайтове, като този форум, като предприемач и куп други подобни сайтове, това и ме накара да пробвам да създам сайт който е насочен само в тази свера, пък и друго си е да продаваш нещо на закрит пазар ;) Вероятността да попаднеш на добра оферта е доста по-голяма ;)
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

хмм. технологично, документално и финансово има доста неща за вършене и не виждам да има признаци да са започнати. Това, което имам предвид е, че като се търгува с домейни за по 50-200лв формалностите не са твърде обременяващи, ама за 3-4к ако съм клиент ще искам сериозен договор с гаранции и компенсация(при провал заради посредника). Ако съм продавач също. Накратко не виждам причена да ти се доверя за подобни неща а ако е само за обяви то и тоя форум си върши работа.

Това което бих искал да видя е:
1) едно официално представяне на юридическо лице във футера и с подробности в контактите например "фирма ХХХХХ ООД с булстат 123242141 и капитал ХХХХХХ"
2) някакъв механизам за заключване на акаунтита на домейна за времето на сделката и списък с кои регистратори работите
3) Escrow механизъм за заключване на сумата по сделката
4) ясна документална основа

това разбира се е ако ще правиш бизнес а не просто сайт за обяви.
 
Последно редактирано:
Re: Български сайт за продажба на домейни.

хмм. технологично, документално и финансово има доста неща за вършене и не виждам да има признаци да са започнати. Това, което имам предвид е, че като се търгува с домейни за по 50-200лв формалностите не са твърде обременяващи, ама за 3-4к ако съм клиент ще искам сериозен договор с гаранции и компенсация(при провал заради посредника). Ако съм продавач също. Накратко не виждам причена да ти се доверя за подобни неща а ако е само за обяви то и тоя форум си върши работа.

Това което бих искал да видя е:
1) едно официално представяне на юридическо лице във футера и с подробности в контактите например "фирма ХХХХХ ООД с булстат 123242141 и капитал ХХХХХХ"
2) някакъв механизам за заключване на акаунтита на домейна за времето на сделката и списък с кои регистратори работите
3) Escrow механизъм за заключване на сумата по сделката
4) ясна документална основа

това разбира се е ако ще правиш бизнес а не просто сайт за обяви.

Ето това наистина е много добъро мнение, въпреки, че не е в моя полза, ми харесва това за което говориш. Ще се опитам да ти отговоря с 3 думи в началото "Това само Обяви". За съжаление колкото и да ми се иска, не разполагам с необходимите средства за да основа фирма и да се занимавам изцяло с това като една голяма компания от рода на Ебей, въпреки, че адски много ми се иска.

Сега да поотговоря малко на въпросите ти:
1) Мисля, че ти отговорих малко по-горе ;)
2) За този механизъм се налага да имам сключени договори с хостинг компаниите при което да ги задължа, че щом се получи заявка за покупко-продажба на домейн, те да го заключват до извършване на документацията и естествено до самия край на покупката/продажбата. След като не съм фирма и не разполагам с неограничен брой ресурси, малко ме съмнява това да стане ;)
3) Escrow механизъм има внедрен в готовата система, просто съм го исключил, поради факта, че тогава се ползва виртуални пари, тоест преди да извършиш покупка е необходимо да има посредник, тоест аз да получа парите и да заредя сметката на купувача и след привършване на сделката да осигуря парите на продавача, което е добро като идея, но на този етап неискам да се занимавам с тези неща.
4) Документация... няма проблеми, в момента дори я пиша, но първо искам да доизпипам самият сайт и след това ще има подробна документация за експлоатация. Макар, че не е толкова трудно да се борави с самият сайт, изискват се минимални познания ;)

Вероятно някой от отговорите не са достатъчно изчерпателни или просто не са задоволитени... и разбирам, че доста от вас гледат така скиптично на нещата, но има и защо ;) Както всеки знае, при една такава сделка между 2-ма човека никога неможе да си сигурен, че някой няма да те излъже.

Каква всъщност е моята идея за сайта?
Този въпрос май трябваше да го формулирам още в самото начало... Идеята с която направих този сайт е освен да осигуря виртуален пазар между клиент/продавач е и да предоставя един вид закрит търг на домейни/сайтове/рекламни карета в сайтове, при които всеки продавач ще има възможност да разглежда различни оферти и да избере възможно най-добрата за него. След като открие оптималният вариант който му оттърва най-добре, да има възможност да останови контакт с купувача и да се разберат от там нататък как ще процедират с заплащането и получаването на домейна. Естествено немога да пропусна и системата за feedback, чрез която всеки един потребител ще има възможност да проследи колко доволни са останали хората от този потребител и сам да си направи сметката дали да му има доверие или не. Да не забравяме, че дори в големи компании като Ебей, Гоогле, Иахоо и тн има измами и злоупотреби, затова всеки трябва да е предпазлив, за момента не виждам какъв вариант да избера, за да защитя повече от злоупотреби в сайта...

Радвам се, че има интерес и още повече се радвам да отговарям на въпроси, понеже наистина твоите бяха доста добри и ми дадоха някой идеи за самия сайт и как бих могъл малко да го подобря. Благодаря ти!!!
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

Опитах да отворя сайта, но нещо не работи
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

Хахахха и аз бих искал да го купя за 15 лв, но е обявено 15 долара на месец реклама в сайта ;) Не е за продан... :)

kuzmanin -- не би трябвало да имаш проблем с отварянето на сайта!?
 
Re: Български сайт за продажба на домейни.

на пръв поглед не се вижда ясно наистина дали е за продан или е за реклама .. може би това има предвид alexer ;D
 

Горе