SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Верификация в Google Places /Local + - как?

Sergei-Cho

New member
Здравейте, колеги,

От 2 месеца не мога да получа тая картичка от гугъл, която е за верификация на адреса.
3 различни обекта с 3 различни адреса - и нито на един не пристига...

Някой да има идея защо? Някой да е получавал наскоро тия хартийки?
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Получавам редовно, но вече го правя през Google+
Права страница на сайта и си искам кратичката...
 
Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Location London ?
Или това не е вярно? Говорим за България/София.
След колко време ти пристига картичка?
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Вярна е локацията ми. За София не мога да споделя. Сори, ако съм те подвел...
Иначе идва до 2 седмици.
 
Re: Верификация в Google Places /Local + - как?

На този форум няма нито един човек от София, който да е правил верификация на адрес?
Или няма нито един човек, който иска да сподели опита?
...не знам даже кое е по-учудващо
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Изчакай поне 1-2 дни, за да влезе някой, който има информация и може да ти помогне с отговора.

Миналата година нямах проблем с пристигането на картички. През тази година съм заявил няколко и чакам, но те са със заявки от по-малко от месец, тъй че за информация и дума не може да става.
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Преди 2 години верифицирах, дойде за около 4 седмици.
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Преди около седмица получих поредната такава картичка. Мисля че идваше до 2-3 седмици.
Досега не съм имал проблеми с престигането им.

п.п. Пробвай да бъдеш максимално изчерпателен в полетата за адреса.
 
Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Пробвай с реални снимки на обекта! При нас свърши работа и даже имаме няколко потвърдени страници в Г+

Досега за обекти, за които не сме добавили галерия със снимки не сме получили и картичка.
 
Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Re: За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Пробвай с реални снимки на обекта! При нас свърши работа и даже имаме няколко потвърдени страници в Г+

Досега за обекти, за които не сме добавили галерия със снимки не сме получили и картичка.
Да, най-вероятно това да е проблем.
Благодаря ти много!
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Колега, спокойно :) Имаме си работа и не можем да реагираме светкавично.

Да, в БГ има голям проблем с картичките - на някой им пристигат до седмица, на други след месеци, на трети изобщо не им пристигат.

Важното е че в Inbound.bg успяхме да открием оптималното решение на този проблем и то работи (засега). Процедурата отнема няколко бизнес дни и в крайна сметка се прави ръчна верификация на листинг от Google.

Ето какво се изисква и какви са стъпките:

След много опити и блъскания, псувни, нерви и прочие аз и колегите от Inbound.bg успяхме да намерим най-оптималното решение за активация на листинги, на които не им пристигат картичките повече от 6 седмици. Става въпрос за ръчна активация на листинги от страна на Google Maps Support Team... работи се с реални хора като комуникацията минава по мейл.

Ето кратка разбивка на процеса на ръчна активация:

- Трябва да имате поне 2 изпратени заявки за картичка. Важно е да сте спазили условията на Google - картичките би трябвало да пристигат до 2 седмици. Ако не дойде картичка до 2 седмици, на първия ден от 3-тата седмица пак пускате заявка. Вече ако не дойде и след втората заявка, тогава може да прибегнете до долупосочения метод. Важно е да сте спазили следните условия:
- Трябва да имате напълно реален бизнес офис, както и телефон, който се използва само за дадения офис. Не може да използвате/посочвате един и същи телефон в няколко листинга.
- Трябва да сте спазили Google Places Quality Guidelines - без ключови думи и локации и ИМЕ НА ФИРМАТА.
- Да пишете към съпорта само и единствено на Английски.

Как да направите ръчна активация на вашия листинг:

1. След като сте изпратили поне 2 заявки за картичка и такава не е пристигнала, отивате на
https://support.google.com/places/?rd=1
1.1. Натискате големия червен бутон Contact Us! (в горния десен ъгъл)
2. Избирате опцията "I tried PIN verification for a single listing."
3. След това - The status is not Needs Action
4. След това - Postcard
5. След това - Yes
6. Ще се появи контактна форма, в която трябва да попълните мейла, с който сте регистрирали/управлявате листинга. В дропдаун менюто "What problem did you have with postcard verification? *" изберете - My postcard never arrived.
В полето за коментар опишете само и единствено на АНГЛИЙСКИ в няколко изречения, че вашата картичка не пристига... а имате планирани рекламни кампании в AdWords и се нуждаете от съдействие възможно най-скоро.
7. На посочения във формата мейл трябва да получите писмо, че от Google са получили молбата ви. Очаквайте отговор от реален представител на Google в рамките на 3-4 бизнес дни. Ще ви поискат основна информация за листинга ви, добре е вашият обект/офис да се вижда в Google SteetView - ако покажете скрийншот става доста по-бързо.
8. След като преминете успешно през процеса на ръчна активация, ще трябва да изчакате 2-3 седмици, докато листингът ви се появи в индекса.
 
Последно редактирано:
Re: Верификация в Google Places /Local + - как?

Страхотни съвети митак, ще пробвам!

Аз мисля следващия път на съпорта да им напиша да пробват да ми я изпратят картичката с пощенски гълъб. Със сигурност има по-голям шанс да пристигне от Български пощи ;)
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Ъпдейт - след почти 5 седмици пристигна картичка, заявена през Google+ Local листинг, направен през Google+ Local, а не през Places.

За момента обаче това е единичен случай... но поне дава някакви надежди за оправия.
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Ново инфо по темата:

Първа заявка за картичка - пристигна след 6 седмици

Втора заявка за картичка, 5 седмици след първата заявка - пристигна след 2 седмици

Активирали сме листинга, в момента имаме 2 картички от Гугел... които сме си окачили на стената.

Какъв е изводът - ако първата картичка не пристигне до 3 седмици след първоначалната заявка, пускайте втора заявка - явно ги обработват с приорите.

п.с: Това че искахме и получихме 2 картички с ПИН не пречи по никакъв начин на активацията на листинга.
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За два обекта съм поръчвал. На първия беше миналата година в квартал Витоша в София, първа заявка, чакам месец и половина - не идва.Втора заявка след 2 месеца , пак не дойде. Преместихме се в Младост 2 , пуснах нова заявка за потвърждаване след 3 седмици я получих.
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Аз тъкмо получих пин, че сменяхме адреса на един обект. Има няма две седмици отне да пристигне
 
За: Верификация в Google Places /Local + - как?

За: Верификация в Google Places /Local + - как?

Пуснах заявка в началото на Октомври през Google Place, на една къща за гости в Банско. Картичката дойде след 3 седмици. Оказа се че адреса по документи е номер 33 а ние бяхаме писали 31 и въпреки това картичката беше на адреса :)
 
Последно редактирано:

Горе