SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Високо Релевантен Линк - Ефект?

Sigma

New member
Започнах линк билдинг с линк от сайт с релевантно съдържание. Но ефекта не е много голям в момента съм на 3-та страница по ключовите фрази от текста на линка, а по водещата дума ме няма до 10 страница. Сайта е нов! Домейна е на 1г., сайта е пуснат преди 6 месеца, а преди месец почнах да оправям текста и Мета таговете.
След това продължих да добавям линкове в директорииите за сайтове като спазвам новите правила за линк билдинг. Единствено, което не съм направил правилно е количеството линкове. В един ден може да ми одобрят на две места после 2 дни без линк и така, но като цяло гледам да добавям по един линк на два дена!
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Здравей.
Въпросът какъв е по-точно? Дали ще има ефект от високо релевантен линк ли? Ако е в директория за сайтове, не няма да има. А и то зависи в коя ниша искаш да се позиционираш.
Между другото правилата за линк билдинг на Гугъл знаеш ли какви са? Да няма линк билдинг :). (Е, всъщност зависи кое точно наричаме линк билдинг. Директен линк билдинг или извършване на дейности, които след време може да доведат до натурални линкове.)
 
Последно редактирано:
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Исках да кажа дали не съм сбъркал като съм добавил сайта на други места като категории за сайтове и т.н и самият процес по добавянето дали е правилен като интензивност и брой на линковете на ден.
Иначе релевантният ми линк е от сайт със същото съдържание, който е стар и добре позициониран по основната ключова дума?
Става въпрос за онлайн магазин и не ми се чака тепърва да ме откриват и да се надявам на натурални линкове!
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Здравей.
Въпросът какъв е по-точно? Дали ще има ефект от високо релевантен линк ли? Ако е в директория за сайтове, не няма да има. А и то зависи в коя ниша искаш да се позиционираш.
Между другото правилата за линк билдинг на Гугъл знаеш ли какви са? Да няма линк билдинг :). (Е, всъщност зависи кое точно наричаме линк билдинг. Директен линк билдинг или извършване на дейности, които след време може да доведат до натурални линкове.)

Исках да кажа дали не съм сбъркал като съм добавил сайта на други места като категории за сайтове и т.н и самият процес по добавянето дали е правилен като интензивност и брой на линковете на ден.
Иначе релевантният ми линк е от сайт със същото съдържание, който е стар и добре позициониран по основната ключова дума?
Става въпрос за онлайн магазин и не ми се чака тепърва да ме откриват и да се надявам на натурални линкове!
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Дали е правилно да се добавя с директории за сайтове? - Зависи от самата директория. В повечето случай не е правилно Просто тези сайтове не са полезни за хората и са доста нискокачествени. Ако успееш да намериш някой качествен и неоспамен, може и да има някаква полза. Вече кой точно е качествен и как да се прецени, зависи от много неща.
По колко на ден? - Няма точна бройка, но със сигурност твоя метод е предостатъчно бавен за да не те накажат заради самата скорост. Когато говорим за скорост се има предвид автоматизираните процеси дето те пращат в хиляди наведнъж. Това е проблем.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Дали е правилно да се добавя с директории за сайтове? - Зависи от самата директория. В повечето случай не е правилно Просто тези сайтове не са полезни за хората и са доста нискокачествени. Ако успееш да намериш някой качествен и неоспамен, може и да има някаква полза. Вече кой точно е качествен и как да се прецени, зависи от много неща.
По колко на ден? - Няма точна бройка, но със сигурност твоя метод е предостатъчно бавен за да не те накажат заради самата скорост. Когато говорим за скорост се има предвид автоматизираните процеси дето те пращат в хиляди наведнъж. Това е проблем.

Ясно Благодаря!
Мисля да пробвам платена услуга за ръчно добавяне в 300 директории за 3 - 4 дни за друг мой сайт, който ще е на румънски и със под домейн БГ. Другия ми вариант е да купя линк от релевантен сайт, но ми искат доста пари 2,5 пъти повече от БГ.
Толкова ли е голяма тежестта на подобни линкове?
 
Последно редактирано:
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За тежестта не мога да кажа. Много са факторите и трябва да се направи анализ на сайта. А и нямам опит с купуването на линкове.
300 директории за няколко дни е вече по-рисковано. Не го препоръчвам. Според мен добави ръчно в няколко от най-добрите и най-тематичните директории и повече не се занимавай с директории.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За тежестта не мога да кажа. Много са факторите и трябва да се направи анализ на сайта. А и нямам опит с купуването на линкове.
300 директории за няколко дни е вече по-рисковано. Не го препоръчвам. Според мен добави ръчно в няколко от най-добрите и най-тематичните директории и повече не се занимавай с директории.

Благодаря за помоща с риск да стана нахален ще питам още нещо!
Как ще е по-добре да направя в случая: нов домейн, който да е примерно .com и да го пренасоча към румънската ми версия или да пробвам с подомейн на основния сайт, който е .bg
И двата варианта ще имат линк билдинг.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За езикова версия на сайта ли става дума? Аз бих я сложил на поддомейн, а не на нов домейн. Все пак Гугъл вече е запознат със сегашния домейн, има някакъв авторитет, това-онова. Освен ако сегашния домейн не е наказан или нещо такова :).
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За езикова версия на сайта ли става дума? Аз бих я сложил на поддомейн, а не на нов домейн. Все пак Гугъл вече е запознат със сегашния домейн, има някакъв авторитет, това-онова. Освен ако сегашния домейн не е наказан или нещо такова :).
Добре ами ако работя и със събдомейна и с нов домейн и на двата направя линк билдинг. Може ли да има негативни последствия?
Може да почна първо със събдомейна да му направя линк билдинг при тях, а другия да стой само за реклама примерно и да редиректва.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За този нов домейн не виждам смисъла. Ама друго ме притеснява повече. Фразата "да му направя линк билдинг". В наши дни това може много да навреди :). Ама това е друг въпрос де.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За този нов домейн не виждам смисъла. Ама друго ме притеснява повече. Фразата "да му направя линк билдинг". В наши дни това може много да навреди :). Ама това е друг въпрос де.

Така и ще направя :). Сега като видях статистиката на посещенията към основния сайт има някакви посетители от Румъния, а на съб домейна няма никакви. В тази връзка си мислех ако променя url адреса от.../ro на .../ключовата дума дали ще е по-добре и нямали да си противоречи по някакъв начин съб домейна?
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Да промениш името на поддомейна ли от ro на думата? Принципно може. Но не ми харесва идеята много. Малко спамерска. А и по-кратките и по-прости неща са за предпочитане.
И стига ги умува тия работи :). Влагай повече време за подобряване на самия сайт, съдържанието му или там услугата му. Другото е подробности.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Как е по-добре според вас. Под домейна да редиректва към румънската версия на основния сайт (..../ro) или да си зарежда директно под домейна и той да се вижда на сайта. Само да спомена, че въобще не знам как функционират под домейните.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Как е по-добре според вас. Под домейна да редиректва към румънската версия на основния сайт (..../ro) или да си зарежда директно под домейна и той да се вижда на сайта. Само да спомена, че въобще не знам как функционират под домейните.

Защо ще правиш поддомейн, щом си имаш вече езикова версия, която ти е другаде? Искаш да се влиза и от двете места ли?
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Защо ще правиш поддомейн, щом си имаш вече езикова версия, която ти е другаде? Искаш да се влиза и от двете места ли?

Ами за да съдържа ключовата дума на румънски (ключова дума.сайт.bg). Пък и не знам дали сaмо домейн - сайта.bg/ro мога да го събмитвам в техните директории. Ако събмитвам само сайта.бг ми зарежда бг версията.
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Ако съдържа ключовата дума и редиректва към друг адрес, не ми се вярва Гугъл да сметне тая дума за нещо :). То иначе така ще си редиректна стотина поддомейна с всякакви ключови думи. За директориите не знам как ще реагират ако редиректва.
Без да редиректва може да се направи с рел каноникал и така би трябвало линковете към него да прехвърлят тежестта си към каноничния адрес.
(Между другото аз ако бях просто бих си направил ro.example.com да ми е езиковата версия и да не се занимавам с два варианта и с разни ключови думи).
 
За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

За: Високо Релевантен Линк - Ефект?

Кое ще бъде правилно отчетено от Google Analytics, ако сайта съществува с и без www, а също така и редиректва автоматично към поддиректория:

http://www.site.com
http://www.site.com/поддиректория/
http://site.com
http://site.com/поддиректория/
 

Горе