SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Внимавайте с CloudFlare!

scoobydoo

Know you can!
Кратко:

Може Гугъл да ви намрази.

Подробно:

Преди време бях пуснал тема за CDN да питам разни неща. Ползвах CloudFlare, но след известно време посещенията ми взеха постепенно да падат и падат малко по малко. Освен това времето за изтегляне на страницата в GWT се качи неколкократно в момента, в който пуснах CloudFlare.

След време го спрях за да видя дали е от него проблема, но не мога да кажа че проблема с посещенията се оправи. Високото време за изтегляне на страницата 100% обаче е от него, то веднага се оправя като спра CloudFlare.

А днес като поразтърсих повече из Гугъл се оказа че има и доста други хора с тези проблеми, появили се точно като сложат CloudFlare. А понякога дори пишат че това с високото време за изтегляне става и при друг CDN. Така че все повече се обеждавам че CloudFlare предизвиква на някои сайтове (едва ли е на всички, не знам) сериозен спад в органичните посещения.

Иначе много ми харесва услугата и така искам да я ползвам, ама като видях няколко статии вече с хора дето са им паднали посещенията известно време след пускането на CloudFlare (винаги става не веднага, а след известно време) и след това се възстановили като го махнат, вече смятам да го махам за постоянно.

Примерно:
Google probably does not like cloudflare
Why The Traffic Drop After @CloudFlare? Google Hates Me.
Google Групи
 
Re: Внимавайте с CloudFlare!

Аз съм против подобни практики. Вътрешно го чувствам, че не е вървене в правилната посока.

Има толкова много друга работа по оптимизацията на скоростта на един сайт, че да стигаме чак до там. На повечето сайтовете им нямат елементарно кеширане от клиентска страна и поддържа на If-Modified-Since.

Това са евентуални решения за огромни сайтове с милиарди посетители дневно. Няма никакъв смисъл да се слага на нормален сайт.

Лично мое мнение, не ангажирам никога с него :)
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Това If-Modified-Since за да работи, аз трябва ли да правя нещо или това е работа на хостинга?

Иначе мен дори и от HostGator ме посъветваха да си сложа CloudFlare.
 
Re: Внимавайте с CloudFlare!

Гугъл ми дропи ранкинга малко след като сложих cloudflare. Освен това, сайта ми не се зарежда при някои доставчици заради него. Махам го.
 
За: Re: Внимавайте с CloudFlare!

За: Re: Внимавайте с CloudFlare!

Здравейте, при мен се получи техен бот да вдигне ударно cpu и го спрях. Не знам как го е направил при мен.
 
За: Re: Внимавайте с CloudFlare!

За: Re: Внимавайте с CloudFlare!

Здравейте, при мен се получи техен бот да вдигне ударно cpu и го спрях. Не знам как го е направил при мен.

То това е пък друга глупост. Имат един супер агресивен бот дето е за екстрата им Always Online. Сайта ти да се показва поне частично там докато нямаш хостинг. Това поне може да се спре от настройките.
 
Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Това If-Modified-Since за да работи, аз трябва ли да правя нещо или това е работа на хостинга?

Ако ти е статичен сайтът, тогава казваш на хостинга да ти го пуснат, а би трябвало да работи по подразбиране.

Ако е динамичен, с пренаписване на адреси и подобни, тогава си го правиш сам. Полезна статия с подробности: Save bandwidth costs: Dynamic pages can support If-Modified-Since too
 
За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Ако ти е статичен сайтът, тогава казваш на хостинга да ти го пуснат, а би трябвало да работи по подразбиране.

Ако е динамичен, с пренаписване на адреси и подобни, тогава си го правиш сам. Полезна статия с подробности: Save bandwidth costs: Dynamic pages can support If-Modified-Since too

Мерси, ще я прочета.
 
Re: Внимавайте с CloudFlare!

Потвърждам отрицателния ефект CloudFlare! Два сайта които сложих при тях просто си заминаха
 
За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Ако ти е статичен сайтът, тогава казваш на хостинга да ти го пуснат, а би трябвало да работи по подразбиране.

Ако е динамичен, с пренаписване на адреси и подобни, тогава си го правиш сам. Полезна статия с подробности: Save bandwidth costs: Dynamic pages can support If-Modified-Since too

Тествах с този инструмент няколко URL адреса от WP сайта ми, като избрах днешна дата и показва че връща 304 код. А ако избера някаква стара дата виждам last modifies хедъра да пише 10 юни. Следователно си работи това при мен до колкото разбирам. Предполагам кеширащия плъгин го активира това нещо, а не самия WP.
 
Последно редактирано:
За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Гугъл ми дропи ранкинга малко след като сложих cloudflare. Освен това, сайта ми не се зарежда при някои доставчици заради него. Махам го.


Потвърждам отрицателния ефект CloudFlare! Два сайта които сложих при тях просто си заминаха

Предполагам ползвате БГ хостинг и вероятно в webmaster tools не ви е зададено за държава България, това засега е просто предположение но с включването му изчезва регионалното предимство и сайта ви става световен :)

Тези които ползваме в чужбина и сме си задали къде е: засега при Предприемач.ком графиката е устоичива почти права не го следя по много отделни думи, но го ползваме от около седмица и прекалено рано да се каже. Факта е че се увеличи количеството на Г ботове който ровят сайта друга промяна не виждам - предполагам се водят за различни региони.

на другия сайт който превключих на едни мой близки който цели точно определена дума и в бг интернета е мръднал от 7 на 5 позиция без никакви други промени (wp сайт) отново с хостинг в чужбина и зададена геолокация в уебмастър туулс .

Ако видя промени ще пиша и тук ;) но засега само в някой часове от някой европейски страни го репортват като по бавен самия клауд флеър предполагам защото нямат много дата центрове в европа
 
Последно редактирано:
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

да при форума имам покачване от 330 мили секудни на 1 секунда и малко (1000 милисекудни) но в уебмастър тулса имам само няколко дни статистика


НО за wordpress сайта има покачване от 370 мили секунди до 1200 мили секуднди но за последния ден имам падане до 275 милисекудни (предполагам тук се включва в по голяма степен кеша понеже го подавам като статични страници)...

както казах прекалено от скоро е за да правя изводи а уебмастър тулса е няколко дни назад...

пп има увеличение на сърч куеритата ама е в рамките на нормалното за който играе форума а трафика си е същия

ппп и още нещо ми хрумна форума го ползвам с cdn + basic ... урдпреса е с всичко включено включително
Rocket Loader
което е малко бъгаво но май работи
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Ето и при теб знаците са налице, за съжаление. Спада в трафика става след повече време обаче, не веднага. Дано при теб всичко е наред, но силно ти препоръчвам ако разчиташ на трафика от Гугъл да не ползваш CloudFlare. Аз дори след като го махнах не ми се възстановява вече дълго време трафика. Естествено не мога да съм 100% сигурен че проблема е там само, но като гледам колко хора са имали същия проблем...

А и още нещо, което не бях споменал понеже не ми бяха отговорили още като пуснах темата. От CloudFlare знаят за проблема. Тоест не е някаква си теория само. Като им писах за проблема с бавното обхождане и спада на трафика, те ми писаха, че знаят и работят по въпроса и очакват в бъдеще подобрение. Което означава че изобщо не се знае дали някога ще се реши проблема.

Ето точно отговора им:

Our network engineers have been working on this problem as well as others associated with Google interaction. There should be an improvement in the near future however due to changes in routing relative to Google and CloudFlare.

https://support.cloudflare.com/entr...Google-Crawl-Error-warnings-What-should-I-do-

Thanks for those links however.
 
Re: За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Re: За: Re: За: Внимавайте с CloudFlare!

Тествах с този инструмент няколко URL адреса от WP сайта ми, като избрах днешна дата и показва че връща 304 код. А ако избера някаква стара дата виждам last modifies хедъра да пише 10 юни. Следователно си работи това при мен до колкото разбирам. Предполагам кеширащия плъгин го активира това нещо, а не самия WP.

Да, някои кеширащи разширения за WordPress го слагат. Но самият WP не го поддържа по подразбиране.
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Ето и при теб знаците са налице, за съжаление. Спада в трафика става след повече време обаче, не веднага. Дано при теб всичко е наред, но силно ти препоръчвам ако разчиташ на трафика от Гугъл да не ползваш CloudFlare. Аз дори след като го махнах не ми се възстановява вече дълго време трафика. Естествено не мога да съм 100% сигурен че проблема е там само, но като гледам колко хора са имали същия проблем...

всъщност спада на скоростта си мисля е от това че ползвам мод дефлейт на сървъра и от до целия джава скрипт, цсс и текст общо взето всичко без картинките го подавам компресирано сега част от тези неща би трябвало да зареждат от клауд флеър и те да не са качили толкова компресията като го ползвам на бейсик вариант...

по принцип не обичам да се хваля защото ми идва уроки (пу пу пу)
ама ме предизвикаш сърч куеритата са 90% нагоре в петък и после връщат малко събота и неделя до там има уебмастър тулс (трафика за съжаление си е същия) клауд флеър е поставен понеделник срещу вторник миналата семица пада се трети дано ги задържи горе ще съм много доволен :) и трафика ако се качи ще е вече екстра
searchquerys.png
 
Последно редактирано:
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

дабъл пост модераторите да го слеят pls :)

изпуснах времето за едит а искам да се добави за да не се обърка някой

Послепис на горния пост: Не мисля че промяната е заради клаудфлеъра по скоро има промени по Г... просто искам да покажа че поне засега няма данни че вреди...
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Ясно. Аз все пак да разглася че може да навреди пък хората да знаят :). Иначе както казах, едва ли проблема става при всички сайтове. Ако беше толкова глобален проблема, то щяха да фалират от CloudFlare.
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Актуалната информация по въпроса е, че от Cloudflare са променили начина си на връзка с Гугъл и вече трябвало да е ОК. Това е относно времето за обхождане дето се увеличава като се мине на Cloudflare.
А относно посещенията ми дето са спаднали, предполагам не е било свързано с Cloudflare защото вече много месеци не ги ползвам на този сайт, а те са си все на същото ниско ниво. А и вече имам подозрения за пингвин 2.0 да е виновен. Преди не беше излязъл официално, а и сега имам нова информация по въпроса.
 
За: Внимавайте с CloudFlare!

За: Внимавайте с CloudFlare!

Имаш ли линк с цитат на тази информация?
 

Горе