SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Временен спад в SERP-а след downtime?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте. Бърз въпрос. Правилно ли наблюдавам, че след лек downtime от половин ден да речем Google ми смъкна трафика на сайтовете за следващите няколко дни и после го възстанови. Това ли правят принципно? Какви са вашите наблюдения?
Поздрави.
 
За: Временен спад в SERP-а след downtime?

За: Временен спад в SERP-а след downtime?

Здравейте. Бърз въпрос. Правилно ли наблюдавам, че след лек downtime от половин ден да речем Google ми смъкна трафика на сайтовете за следващите няколко дни и после го възстанови. Това ли правят принципно? Какви са вашите наблюдения?
Поздрави.
Според мен зависи как е минал бота. Преди 2-3 месеца имах срив за повече от 10-12 часа и не се отрази никак. А преди 2-3 години едни мои познати имаха проблем (административни неуредици) с плащането на домейн .bg и домейна не беше активен почти месец и след като си оправиха бакиите и домейна тръгна се върнаха за около 1 седмица на позиции, бяха в Топ5, и то без никакви мерки по сайта или линк билдинга.
 
За: Временен спад в SERP-а след downtime?

За: Временен спад в SERP-а след downtime?

И при мен се случи скоро, сайта го нямаше за 20 мин., но бота решил да мине тогава. Резултатът беше 3 дни аут от всякакви класирания и после се върна на старите позиции.
 

Горе