SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възраст на линкове и предавана тежест

Kompota

New member
Някой има ли конкретни наблюдения кога започва да се усеща тежестта на нови (новозакупени) линкове за сайт във висококонкурентна тематика, при това чуждоезична (google.com)?
По мои наблюдения за висококонкурентна чуждоезична тематика новите линкове започват да работят осезаемо едва след 2-3 месеца, като тежестта им нараства постепенно и то не линейно, а експоненциално с времето.
 
Re: Възраст на линкове и предавана тежест

В течение на 2 седмици започва да се чувства работата.
По няколко проекта е отчетено.
Ниши с по над 100, 200 млн документа.
Знам, че това не е много точно като критерий, но все пак дава някаква представа за нишата, за това го споменавам.
Или друг критерий - всички сайтове в ТОП-а са с главните си страници.
За който знае, ще разбере за какво говоря.
 
Re: Възраст на линкове и предавана тежест

Броят на документите мисля, че е критерий само ако нишата е комерсиална и пак не е задължително. Ти я знаеш нишата де. В конкретния случай са под милион резултата в гугъл (за сметка на това 10 млн в Яндекс), обаче това ни най-малко не я прави лека. Идеята е, че за да не изригна с бюджета, купувам от вътрешни страници, а на повечето линкове от такива страници 2 седмици не им стига само да се индексират, да не говорим да заработят и да предават тежест. Отделно гугъл е много чувствителен към спамност на анчора и не мога да форсирам пределно нещата. Забравих да спомена, че става дума за влизане в ТОП 10-20 (зоната на якото бутане), където трудността расте експоненциално. Анализирах бековете на някои конкуренти в ТОП10 - с по малък бюджет са от мен в момента - нито като количество, нито като качество, почти само евтиния от вътрешни страници. Друг е въпросът, че гугъл още не е изпапкал и половината от това, което съм накупил. С какво ме превъзхождат тогава - възрастта на линковете им, стоят си там с години. Лошото е, че аз преди около месец бях принуден да започна всичко наново ... гадно е ...
 
Re: Възраст на линкове и предавана тежест

Броят на документите мисля, че е критерий само ако нишата е комерсиална и пак не е задължително. Ти я знаеш нишата де. В конкретния случай са под милион резултата в гугъл (за сметка на това 10 млн в Яндекс), обаче това ни най-малко не я прави лека. Идеята е, че за да не изригна с бюджета, купувам от вътрешни страници, а на повечето линкове от такива страници 2 седмици не им стига само да се индексират, да не говорим да заработят и да предават тежест. Отделно гугъл е много чувствителен към спамност на анчора и не мога да форсирам пределно нещата. Забравих да спомена, че става дума за влизане в ТОП 10-20 (зоната на якото бутане), където трудността расте експоненциално. Анализирах бековете на някои конкуренти в ТОП10 - с по малък бюджет са от мен в момента - нито като количество, нито като качество, почти само евтиния от вътрешни страници. Друг е въпросът, че гугъл още не е изпапкал и половината от това, което съм накупил. С какво ме превъзхождат тогава - възрастта на линковете им, стоят си там с години. Лошото е, че аз преди около месец бях принуден да започна всичко наново ... гадно е ...
Не си много прав в случая, особенно за "спамност" на анчора.
Яндекс къде-къде е по-чувствителен.
След това аз това което съм вадил, съм го вадил само с вътрешни и почти без нито една индексна страница.
Чукни на Кю-то да ти кажа как да стане и как по-бързо да си проиндексираш линковете.
 

Горе