SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпросче за Wikipedia

Mitaka

New member
Здравейте момци отдавна не съм писал нищо, но както се казва блудния син се завърна!?! (Who the fuck are you) :)
Въпроса ми е следния - тъй като изчетох доста неща по повод SEO(още съм си бот де ама айде) осъзнах, че трябва да се търсят линкове от сайтове с висок page rank, дори някъде бях чел колко линка от сайтове с какъв ранк ще повишат и моя собствен,та реших аз най-нагло да си аддна инфо за сайта в Wikipedia и да разчитам да нямат nofollow за линковете (това също е въпрос :)) та да получа backlink. Няколко дни информацията седя в сайта на wikipedia, но... след 4-5 дни вече я нямаше. Питам аз щом там има цялата банда от сайтове на NetInfo, защо аджеба да не мога да си пиша и аз инфо за моя си сайт, ако не друго поне не слагам излишна информация(друг въпрос е че за мен излишна информация няма). Не е ли това дискриминация другари webmaster-и.За корпоративното зло може за бедния трудещ се човек обаче не може...

п.с. знам че едва ли съм с приноса на abv.bg, vbox7, gbg.bg и др., но все пак смятам че хората имат право да знаят (абе майната му на линка, демокрацията е важна, ако wikipedia е уж проект на хората за хората)
 
Re: Въпросче за Wikipedia

На мен ми бяха писали емайл от администрацията на wikipedia че е открит раздел за играта която в моят сайт е основна тема. Искаха да пусна тема в сайта си ако може някои да добави малко инфо за играта. Естествено аз пуснах въпросната тема след няколко дена един от модераторите на форума беше добавил доста информация в сайта на wikipedia и естествено беше адд-нал моя сайт официялен.В момента информацията още си стои. Та мисълта ми е да не пишеш за своя сайт , а нещо свързано с неговата тематика и да дадеш линк към него за повече информация.
 
Re: Въпросче за Wikipedia

Линковете от Wikipedia са с nofollow. А ако сайта ти е световно безизвестен, не се очудвай, че са изтрили темата
 
Re: Въпросче за Wikipedia

Oт Уикипедия можеш да се надяваш само на трафик, който в някой случаи не е никак лош.

А както е казал колегата, ако сайта ти е световно неизвестен е изтрит с право. Не се трият само статии за сайтове, но и много други, за които се преценя че имат нищожно значение.

Номерата ти са пробвани мнооого отдавна и затова линковете в Уикипедия са нофолоу и затова се трият подобни статии. В противем случай сайта щеше се превърне в купчина с боклук и нямаше да има стойността, която има в момента.

Затова работи над сайта си и опитай след време да го добавиш като външна връзка към темите към които е свързан. Ако е наистина качествен, няма да бъде изтрит, а ти ще получиш трафик.
 
Re: Въпросче за Wikipedia

ако линка поседи достатъчно в wikipedia го клонират в about.com, като от там хващаш линк без nofollow (поне преди време беше без сега не съм гледал). естествено там линка не е с ПР6 а с ПР1 например.

освен трафика, друга полезна страна на присъствието в wikipedia е, че сайта ти го цитират като ресурс във форуми, в yahoo answers (там са nofollow но има малко трафик) и т.н.
 
Re: Въпросче за Wikipedia

Мерси много, за отговорите ви и за съветите!!!
Все още имам малко съмнения относно кой решава кое маловажно и кое не, но приемам вашите тези и ще се постарая повече за в бъдеще
 
Re: Въпросче за Wikipedia

Няколко дни информацията седя в сайта на wikipedia, но... след 4-5 дни вече я нямаше. Питам аз щом там има цялата банда от сайтове на NetInfo, защо аджеба да не мога да си пиша и аз инфо за моя си сайт, ако не друго поне не слагам излишна информация(друг въпрос е че за мен излишна информация няма). Не е ли това дискриминация другари webmaster-и.За корпоративното зло може за бедния трудещ се човек обаче не може...
Привет и от мен! Аз също съм още "бот", както доста точно се изказа :), но тъй като съвсем наскоро (миналия петък) си имах взимане-даване с уикипедианците (да, избрали са си такова име, колкото и смешно да ми звучи) мога да ти кажа следните факти за БГ Уикито, които научих от собствен опит:
1. Режат те без предупрежние за публикуване на статия с рекламно съдържание - не очаквай предупреждение, защото ще си останеш с едното чакане. Ако си много настоятелен - БАН по IP (няма хък-мък);
2. Води се, че всеки може да редактира всичко (вкл. да добавя, променя и дори ИЗТРИВА), въпреки всичко горещо те съветвам да не се пробваш, ако имаш желание да фигурираш ти или някой твой сайт в Уикито;
3. Свободата и равенството са.... хммм... как да се изкажа по-меко? Странни! хем ги има, хем - не съвсем. Абе, направо си ги няма...
4. Връзка с редактори, модератори, админи - НЪЦКИ! Ще удариш греда, ако се опиташ да намериш начин да ги контактнеш - просто няма начин, освен посредством т.нар "беседи", които са нещо като мини-фору-бланка за комуникация...

Мога да продължа, но не искам да отчайвам теб и останалите ентусиасти тук :) Аз успях да включа сайта си със 300 зора, много държане на устата затворена и свеждане на глава пред "Правилата" на Уикипедията. Btw, да, слагат nofollow, така че от тоя PR 7 няма да имаш никаква файда :)

Поздрави,

Lilacor
 
Re: Въпросче за Wikipedia

1. Режат те без предупрежние за публикуване на статия с рекламно съдържание - не очаквай предупреждение, защото ще си останеш с едното чакане. Ако си много настоятелен - БАН по IP (няма хък-мък);

Изключително правилна политика на Уикипедия.

2. Води се, че всеки може да редактира всичко (вкл. да добавя, променя и дори ИЗТРИВА), въпреки всичко горещо те съветвам да не се пробваш, ако имаш желание да фигурираш ти или някой твой сайт в Уикито;

Хм, защо ли никой не е трил моите редакции и статии. Може би са към 200. :)

3. Свободата и равенството са.... хммм... как да се изкажа по-меко? Странни! хем ги има, хем - не съвсем. Абе, направо си ги няма...

Има ги, стига да не злоупотребяваш с дадената ти свобода, защото става свободия.

4. Връзка с редактори, модератори, админи - НЪЦКИ! Ще удариш греда, ако се опиташ да намериш начин да ги контактнеш - просто няма начин, освен посредством т.нар "беседи", които са нещо като мини-фору-бланка за комуникация...

Lilacor

Мисля, че това е достатъчно. Получават се открити и общодостъпни дискусии.

Иначе имам няколко линка там, но винаги съм гледал да са наистина тематични и то към теми, които следя и редактирам. Ако някой "по-висш" види, че се грижиш за темата и че линка ти е наистина тематично свързан, едва ли ще го изтрие. Поне мои линкове не са трити.
 
Последно редактирано:
Re: Въпросче за Wikipedia

@Lilacor - уикипедиа, не ти е собственост, че да имаш някакви особени права там. Хората се преценили, че такива права и интерфейс за достъп са най подходящи и това е, не ти харесва, не се занимавай. Уикипедиа не е СЕО пособие, че да ти носи ПР, ходи се пробвай в ДМОЗ. Също проблема с дублираното съдържание е много сериозен там и е нормално да не са склонни на компромиси. На мен уикипедиа ми носи трафик, не много, но пък качествен.

Моите лични съмнения са относно качеството на статиите там. Често се получава някой напорист, но не особено разбрал материята да е автора а далеч по сериозни авторитети да ги прогонват, но това е точно и ситуацията във ВУЗ-овете в БГ, така че предполагам е напълно нормално. Пък и там има механизми за корекция, които в дългосрочен план позволяват да се реши този проблем. Като цяло БГ частите на уикипедиа ми правят доста добро впечатление спрямо чужди, които съм чел на същите теми също.
 

Горе