SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

jojik

New member
Здравейте,

Решил съм да започна нов блог в който да пиша интересни статии.
При избора за домейн имам няколко варианта:
- да купя доста скъп EMD - само една доста хубава ключова дума - скъпичко но много привлекателно предложение
- да купя друг EMD - евтин, да речем с две думи и кофти разширение
- да купя някой дропен домейн с добри параметри
- да купя нещо си и да мъча да го правя "бранд"

Всички горни варианти са за домейни на латиница.

Бихте ли ми казали по кой път да тръгна в тези смутни времена?
 
За: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

За: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

Дропен домейн от същата или сходна ниша, изглеждащ като бранд, с много и разнопосочни споменавания на името, особено от държавата за която ще оптимизираш :)
 
Re: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

Ама защо продължава да се шири мнението, че EMD не може да бъде бранд?
Ако можеш да направиш EMD-то да ти е бранд, защо не.
 
За: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

За: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

И аз имам един теоретичен въпрос: - Ако домейнът "sport.bg" се класира добре при търсене на "футбол", то в този случай "бранд" ли е или "EMD"? ;)

Поздрави,
ДХХ

П.С. Имаше една тема, относно .TV домейните, където леко беше засегнат и предмета на тази дискусия, но и там не се стигна до някаква дефиниция.
 
Re: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

Очевидно зависи от отправната точка, за думата "спорт" е ЕМД, за "футбол" е бранд. Така или иначе ако сайта ти е качествен, няма никакво значение дали си ЕМД или не - доказателства много. Някой оплакал ли се е , че има качествен сайт ЕМД, без никакви черни, сиви, кафяви тактики и да е съборен?
 
Re: Въпрос за избор на домейн за нов сайт?

- да купя доста скъп EMD - само една доста хубава ключова дума - скъпичко но много привлекателно предложение

Ако е само една дума действително и звучи като бранд с разширението на домейна, аз бих помислил и за този вариант.
 

Горе