SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за лицензите

gartar

New member
Имам един въпрос, който идва малко офтопик но все пак знам че тук има много бизнесмени и може някой да знае

та става въпрос за следното:

искам да разбера дадена фирма дали има лиценз за дадена дейност, та от къде може да се намери такава информация има ли регистър за това някъде?

Благодаря ви предварително
 
Re: Въпрос за лицензите

Привет,
ако фирмата е голяма, би трябвало да има сертификати, в зависимост от сферата. Повечето голями фирми публикуват сертификатите си в уеб сайтовете си, все пак е престижно. Проверете дали в сайта на дадената фирма има. Друг вариант е - да се обърнете директно към представител на фирмата и да го попитате. Не вярвам, някой, който няма сертификати или лиценз да ви излъже. Има още варианти, но нещата са по-сложни. Има спец. софтуер, от който може да се провери.
Ето пример за сертификати от даден сайт:
Линк към Сертификати на дадена фирма


Дано да съм бил полезен!
 
Re: Въпрос за лицензите

Много благодаря за това

"Не вярвам, някой, който няма сертификати или лиценз да ви излъже."
Но все пак е възможно мисля

А дали би могло да се намери регистър на всички лицензи в България някъде (из интернет да кажем)?
 

Горе