SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за цитиране на новини

M

mvmrik

Guest
Да кажем че имам в сайт в който преписвам буквално новини от други сайтове и слагам линк към оригиналния - например: Източник google.com

Могат ли да се заядат по някакъв начин или имам право да ги добавям след като съм дал линк към източника?

Също така ме интересува и за вестниците, например преписвам дадена статия и пиша от толу: Източник в-к Труд, да кажем.
 
Re: Въпрос за цитиране на новини

Всичко зависи от политиката на първоизточника. Преди всичко погледни какви са правилата за ползване на сайта, повечето сайтове пишат какви са им изискванията за препубликуване на тяхна статия и там пише, дали е разрешено, чрез линк към оригинала или не... други пък искат преди това да се свържеш с тях и изрично да ти разрешат, всичко е според самата политика на сайта. Аз правя това, но преди това се разбрах с собственика на сайта и той ми разреши, съветвам те и ти да постъпиш по същият начин.
 

Горе