SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Blogger

mockata2

Member
Имам малко нужда от помощ. Опитвам се да редактирам HTML кода и да сложа някъкв скрипт за съкращаване на публикациите в blogger. Тоест да не се показват целите статии (нещо от типа 'прочети още>'), но не искам да слагам друг шаблон.
Надявамсе че сте ме разбрали какво искам да направя.


qwer-1.JPG
 
Re: Въпрос за Blogger

Отваряш на "Редактиране на HTML кода" там намираш тага </head> и точно преди него поставяш следния код:

<style>
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
span.fullpost {display:inline;}
<b:else/>
span.fullpost {display:none;}
</b:if>
</style>

След тва запазваш шаблона.


Отваряш пак "Редактиране на HTML кода" и слагаш отметка на „Разгъване шаблоните на притурки”. След това намираш този таг: <data:post.body/> и веднага след него слагаш този код:

<b:if cond='data:blog.pageType != "item"'>
<a expr:href='data:post.url' target='_top'>Прочетете Цялата Статия...</a>
</b:if>

Запазваш си отново шаблона и отиваш на "Настройки". Там ще видиш долу едно поле "Шаблон за Публикации” и в него слагаш това:

Начало <span class="fullpost">Остатъка от статията тук</span>

... и отново си запазваш настройките.

Сега като тръгваш да пише пост в блогър ще ти излиза това:
Начало <span class="fullpost">Остатъка от статията</span>, където в "Начало" пишеш краткото си резюме, което искаш де се показва, а в "Остатъка от статията" си пишеш останалата част от публикацията.

.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за Blogger

Благодаря за отговора сега ще пробвам.
 
Re: Въпрос за Blogger

Направо стана чудесно Благодаря ти още веднъж:)
 
Re: Въпрос за Blogger

Можеш и да попуснаш другите неща и да отидеш направо на "Настройки". Там в полето "Шаблон за Публикации” слагаш това:

Код:
<!-- more -->

След това когато пишеш нов пост с него разделяш уводен текст от пълен на мястото където искаш.
 
Re: Въпрос за Blogger

Можеш и да попуснаш другите неща и да отидеш направо на "Настройки". Там в полето "Шаблон за Публикации” слагаш това:

Код:
<!-- more -->

След това когато пишеш нов пост с него разделяш уводен текст от пълен на мястото където искаш.

Благодаря ти web.seo така стана още по лесно, без да пипам кода.
А сега имам още едни въпрос - как мога да преместя тези неща дето съм заградил в червено тоест да се показва там където е цялата статия. И друго може ли да се сложат тези числа вместо "По-стари публикации"

qwer-2.JPG
 
Re: Въпрос за Blogger

За благодаря можеш да кликнеш на тази картинка в поста ми горе вдясно:

За другото от снимката ти: никога не съм се заигравал с точно това и не ми е известен начин да се направи.
 
Re: Въпрос за Blogger

кликаме :)

Гена, видя ли го тоя мой почитател дето го цитирам от горния ми пост :)
Чак ми дава негативна репутация, нямам думи. Боклуци и злоба винаги е имало и май винаги ще има :D
 

Горе