SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за FaceBook бутон

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Извинявам се за тъпия въпрос, но все пак нека го задам.

Тъй като изобщо не ползвам FaceBook и не искам да имам регистрация в него, въпроса ми е: мога ли да имам полза ако поставя някакъв фейсбук бутон (like ли ще е или друг не знам) на мои сайтове.

Тоест какво ще става като се цъква по този бутон и нужно ли е да имам фейсбук акаунт или не за да го ползват потребителите в сайтовете ми.

Поздрави.
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

За да можеш да ползваш бутона, трябва да имаш страница на сайта във Фейсбук. Това изисква първоначален твой акаунт, а след като създадеш страницата, може да зададеш акаунтът ти да се представя като страницата.

Аз също бях против ФБ и още не съм му симпатизант, но се регистрирах, направих две страници и два блога и чакам резултат. На този етап обаче, единствения видим резултат е, че Гугъл ме поряза, което според мен стана заради публикациите ми в социалките. Преди това имах дори ранг 5 и никога не съм имал наказания, а трупах популярност. Сега явно нещо съм прекалил с тази "популярност"... :confused:
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

Не трябва акаунт във Facebook, за да поставиш бутон за like, под постовете. Акаунт трябва да имат лайкващите.Принципа на бутона е такъв, че ако някой го лайкне излиза на стената му във фейса и от това има полза, за някое и друго посещение.
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

От лайк бутон или лайк бокс до момента смисъл не съм видял... От +1 имах едно запитване, така че от там съм видял смисъл ;)
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

Понеже на някои сайтове и без това имам някакви посещения от фейса, без да имам никакви бутони и се зачудих дали пък да не сложа.
Мерси за отговорите. Значи ще тествам да сложа без да имам акаунт да видим.
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

Да не отварям нова тема, ще попитам: как става така, че при някой лайкове, харесаното просто се появява в Профила, а при други - И В ХАРЕСВАНИЯ /в информацията за акаунта/ - става въпрос за уеб съдържание, а не ФБ страници?
Чрез кода, който се оформя в дивелопърската секция, лайковете водят само до споделяне. Какво да се добави, за да се линкват и в инфото на профила?
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

Facebook се опитва да разкара Share бутона и да остави само Like бутона. Засега и двата бутона правят почти едно и също нещо, само където Like, поства на стената ти и отива в харесвания, а Share поства на стената ти + и в Newsfeed-a. За уеб съдържание, трябва да имаш правилните opengraph тагове, за да ти излиза правилно във feed-a.
 
Re: Въпрос за FaceBook бутон

Facebook се опитва да разкара Share бутона и да остави само Like бутона. Засега и двата бутона правят почти едно и също нещо, само където Like, поства на стената ти и отива в харесвания, а Share поства на стената ти + и в Newsfeed-a. За уеб съдържание, трябва да имаш правилните opengraph тагове, за да ти излиза правилно във feed-a.

Не е точно така,прочети моята тема,за да видиш разликата -> http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=13652
 

Горе