SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Jabse

wowfan

New member
Някой знае ли за колко време от Jabse.com проверяват предложен сайт за индексация?
Защото чичко Г ми индексира всяка статия от новия сайт ( в подписа) почти веднага, а на нашите момчета им писах преди повече от седмица и все още от сайта ми няма и следа там.
 
Re: Въпрос за Jabse

:) Нали не мислиш, че човека разполага с ресурсите на гугъл.
 
Re: Въпрос за Jabse

Никак даже, но и не предполагам че човека получава същия брой заявки, като гугъл ;)
Не се заяждам, просто питам дали някой има опит.
 
Re: Въпрос за Jabse

Никак даже, но и не предполагам че човека получава същия брой заявки, като гугъл ;)
Не се заяждам, просто питам дали някой има опит.

:) Никой не е казал, че се заяждаш.
Относно заявките кой какви получава принципа на един паяк е, намира линк и го следва :) така че освен, ако не го добавиш ръчно докато паяка не попадне на него няма как да се индексира, а проблема е за да става бързо индексиране трябва да имаш много паяци :) което е равно на огромен ресурс.
 
Re: Въпрос за Jabse

:) Никой не е казал, че се заяждаш.
Относно заявките кой какви получава принципа на един паяк е, намира линк и го следва :) така че освен, ако не го добавиш ръчно докато паяка не попадне на него няма как да се индексира, а проблема е за да става бързо индексиране трябва да имаш много паяци :) което е равно на огромен ресурс.

Аз съм го добавил ръчно и чакам одобрение. Мисълта ми е че и преди съм добавял там сайтове и отговора идваше доста бързо. Сега минаха дестина дни и няма отговор.
 
Re: Въпрос за Jabse

Аз съм го добавил ръчно и чакам одобрение. Мисълта ми е че и преди съм добавял там сайтове и отговора идваше доста бързо. Сега минаха десетина дни и няма отговор.

С увеличаването на броя домейни и като цяло мащаба на един проект все по-трудно става сам човек да се справя с всичко, а доколкото знам jabse се поддържа само от един човек за момента :).

ПС: Да поясня нямам нищо общо с човека нито пък с проекта му, просто в момента се опитвам да разработвам такъв проект за това си имам някаква представа как стоят нещата.
 
Re: Въпрос за Jabse

bg-info търсачка ли разработваш?

Да опитвам се всичко все още е бета и се работи по него, но да това ми е идеята.
 
Re: Въпрос за Jabse

И аз се мъча от доста време, но ... нещо нестава както трябва. Доразработваш нещо готово или си почнал отначало ?

:) От начало, свикнал съм да си ползвам мои скриптове и да си ги пиша сам не ми харесва да ползвам чужди.

Честно казано не е никак леко начинание :) в началото ми се струваше игра, после взе да става интересно и така.
 
Re: Въпрос за Jabse

Здравейте,
Ако става дума за това http://www.jabse.com/addurl.php - то е важно само за сайтове, които не мога да опеделя автоматично като български - по ip, whois, domain и други признаци. За такива сайтове проверката е ръчна и общо взето няма гаранции кога ще стане, но все пак всички заявки се преглеждат.
 
Re: Въпрос за Jabse

Да точно за него става въпрос, но и без него все тая.
Моят сайт по всичко, което си изброил е Български. Jabse вече има тежест в Бг (за което те поздравявам) за това се интересувам :)
 
Re: Въпрос за Jabse

Абе... по принцип наистина уважавам хората, които се занимават с трудни начинания, но не разбирам – защо правите търсачки като има Google и няма как да стигнете ресурса му?
 
Re: Въпрос за Jabse

При мене нещата с Jabse станаха за почти 2 месеца..... Личен опит.
Не знам какво очакваш от там, аз имам около 6000 уникални за 3 месеца от Г и 2-3 от Jabse.
 

Горе