SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за SEO на сайт

Stoqn Dobrev

New member
Здравейте колеги! Искам да ви помоля за мнение.Наскоро започнах оптимизация на сайт на една танцова школа (първи сайт ,по който работя).Всичко беше прекрасно до днеска - сайта както излизаше на първата страница при въвеждане на фразите - 'спортни танци Пловдив' и 'клуб по спортни танци Пловдив' сега гледам ,че Google го е преместил на втората.... Какви може да са възможните причини за това ?
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

Причината е или наказание от Гугала, нещо си го преоптимизирал явно... Или другия вариант е конкурентите да са оптимизирали своите сайтове по- добре и да са излезли напред... Във търсачките няма стабилни позиции днес си добре а утре падаш, борбата е всеки ден за всяка позиция.
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

Всичко беше прекрасно до днеска - сайта както излизаше на първата страница ... сега гледам ,че Google го е преместил на втората.... Какви може да са възможните причини за това ?

Причините за това са, че има по-опитни от теб, които се занимават с конкурентните сайтове. Когато и ти станеш опитен вместо теб да изместват ти ще изместваш другите! :)

А и така също да не пропусна да отбележа:

Искам да ви помоля за мнение....

Обикновено се заяждам с това, с хора, които се правят на оптимизатори, които работят по други сайтове, евентуално вземат пари за това, но не си разбират от работата, недоучили и вместо положителни резултати имат отрицателни и след това "викат" търсят помощ за да стабилизират нещата. Не, че се заяждам сега с теб, отговорът на въпросът ти ми е сериозен - просто не си достатъчно добър и за това са те изместили.

Причината е или наказание от Гугала...

lipa - нещо грешиш, не може да е такова нещо, както се казва - "Дай Боже всеки му такова наказание от "Гугала" - да "накаже" сайта от първа на втора страница!
 
Последно редактирано:
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

самодива или стеам, кой е сайта ти?
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

Обикновено се заяждам с това, с хора, които се правят на оптимизатори, които работят по други сайтове, евентуално вземат пари за това, но не си разбират от работата, недоучили и вместо положителни резултати имат отрицателни и след това "викат" търсят помощ за да стабилизират нещата. Не, че се заяждам сега с теб, отговорът на въпросът ти ми е сериозен - просто не си достатъчно добър и за това са те изместили.

Не взимам пари от това , бях помолен за помощ за сайта + трупам опит :) Питам за мнение ,защото да нямам опит в това и да наистина не съм достатъчно добър.Благодарен съм и за отговорите :)

самодива или стеам, кой е сайта ти?

Сайта е самодива. :)
 
Re: Въпрос за SEO на сайт

Здравейте колеги! Искам да ви помоля за мнение.Наскоро започнах оптимизация на сайт на една танцова школа (първи сайт ,по който работя).Всичко беше прекрасно до днеска - сайта както излизаше на първата страница при въвеждане на фразите - 'спортни танци Пловдив' и 'клуб по спортни танци Пловдив' сега гледам ,че Google го е преместил на втората.... Какви може да са възможните причини за това ?

ами, майна, на началната нямаш почти никакъв контент -

така че, помисли по това ......

сериозно, и приятелски :) ... за Гугъл в началото на сайта ти трябва текст и картинки, ама не скрити - друга майна е спец по това и някой ден някой ще го репортне (не аз, във всеки случай)
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

ами, майна, на началната нямаш почти никакъв контент -

така че, помисли по това ......

сериозно, и приятелски ... за Гугъл в началото на сайта ти трябва текст и картинки, ама не скрити - друга майна е спец по това и някой ден някой ще го репортне (не аз, във всеки случай)

Мерси за съвета :) Общо взето избора е между външен вид и практичност. Явно ще трябва да преработваме цялата начална страница.
 
Последно редактирано:
Re: За: Въпрос за SEO на сайт

Re: За: Въпрос за SEO на сайт

Мерси за съвета :) Общо взето избора е между външен вид и практичност. Явно ще трябва да преработваме цялата начална страница.

и аз работя с клиенти, знам как е - но кажи им - красотата не помага за Гугъл пряко, трябва съдържание (от там идва ефективността)
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

мога да добавя и че след по-подробно разглеждане на сайта видях качени от колега статии ,които са ''леко'' copy и paste ,така че предполагам това е причината за бутането на сайта. Все пак много благодаря на всички отговорили :) Мерси и за съвета @borislav123.
 
За: Въпрос за SEO на сайт

За: Въпрос за SEO на сайт

мога да добавя и че след по-подробно разглеждане на сайта видях качени от колега статии ,които са ''леко'' copy и paste ,така че предполагам това е причината за бутането на сайта. Все пак много благодаря на всички отговорили :) Мерси и за съвета @borislav123.

Уникалното съдържание винаги е било най-важно за Google.Особено сега след последните ъпдейти,сайтове,които досега са били с по 2-3 статии изчезват бързо от индекса.Свежото съдържание е най-важно за развитието на един сайт,поне според мене.Зависи пак за какво е сайта,но във всички случаи,ако искаме сайтовете ни да се катерят в Google уникалното съдържание е ключово.
 

Горе