SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Shop System

exP

New member
имам 1 система за магазин и има плащане с кредитна карта но ми е интересно че никъде няма данни за въвеждане ( от моя страна ) от на клиента страната има всичко нужно пробвах с тестова поръчка и във админ панела получих данните на потребителя ( за картата ) интересувам се трябвали аз да въведа някакви данни парите да ги вземе автоматично и да ми ги прати ( ако е така какво ми е нужно каква сметка ) или трябва с тези данни да взема парите от картата някакси ?
 
Re: Въпрос за Shop System

http://www.borica.bg/index.php?p=serv07

Иначе през гейта на Борика при строги условия от към дизайна. Един триъгълник:
клиент->борика->магазин.

Дано да не попадна и да не поръчвам нещо от твой сайт.
Три пъти четох поста за да го разбера.
 
Re: Въпрос за Shop System

имам 1 система за магазин и има плащане с кредитна карта но ми е интересно че никъде няма данни за въвеждане ( от моя страна ) от на клиента страната има всичко нужно пробвах с тестова поръчка и във админ панела получих данните на потребителя ( за картата ) интересувам се трябвали аз да въведа някакви данни парите да ги вземе автоматично и да ми ги прати ( ако е така какво ми е нужно каква сметка ) или трябва с тези данни да взема парите от картата някакси ?
Ако правилно те разбрах имаш система, която събира финансовите данни на потребители да си ги четеш?!? Това, ако е така направено, не се прави от 10-тина години така и вече е незаконно в доста държави(БГ включително) за съхраняваш такава информация без съответните осигурителни системи. Ако правилно съм те разбрал всъщност нямаш плащане през CC а само събиране на данни.
 
Re: Въпрос за Shop System

ами уж се води плащане но само "УЖ" като директно но незнам ако ми събира тази информация аз как мога да си получа парите и през кой сайт може директно да се плаща мислих през 2checkout но ми иска 50$ за акаунт , а от гугъл неможе става само за УСА и УК
 
Re: Въпрос за Shop System

ами уж се води плащане но само "УЖ" като директно но незнам ако ми събира тази информация аз как мога да си получа парите и през кой сайт може директно да се плаща мислих през 2checkout но ми иска 50$ за акаунт , а от гугъл неможе става само за УСА и УК
Всяка платежна система има различен интерфейс. За крадитни карти по принцип се нарича merchant account и е платено(еднократно или на месец).

Има paypal Direct Payment API, което е възможно да се има предвид, ама там има доста свързани изисквания като SSL, Paypal express и изисквания към оформлението и т.н. А да и се плаща месечен абонамент.
 
Re: Въпрос за Shop System

ахъм мисля да ползвам пейпъл и искам да попитам знаетели някоя международна куриерска фирма да пращам от бг към европа най-вече видях цените на федекс и ДХЛ и .... цените са им ужасяващи над 100 лева нещо по-добро да ми предложите забелязах в ибей че цената на доставка от UK до BG е 7 паунда което е доста добро
 
Re: Въпрос за Shop System

Paypal Merchant акаунтът не работи за България
 

Горе