SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос към собствениците на директории за статии

Ma57eR

New member
Здравейте! В последно време пиша статии и ги спинвам, но желая, както аз да съм спокоен относно уникалността на текстовете, така и да не раздразвам собствениците на директории за статии, които проверяват публикуваното съдържание.

Въпроса ми е, кои инструменти използвате за проверка на уникалността?

Аз примерно ползвам на Scooby инструмента, както и Адвего-то, но разликите в двата инструмента са от земята до небето.

Давам и конкретен пример: Едно копие на дадена статия, го проверявам в Адвегото. Там резултата е 94% уникалност. Проверявам го и в на Scooby инструмента, но там уникалността е 68%.

Наясно съм, че алгоритмите за сравнение са различни, но вие - собствениците кои ползвате най-вече?
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Аз ползвам само Адвего. Предполагам, че алгоритъма е един и същ - тоест взима се парче от текста наречено стъпка. Тук зависи двата тула каква стъпка ползват. Например, ако на единият тул му е зададено стъпка 5, а на другия стъпка 10, то ще се сверяват фрагметни от текста с различни големини. Колкото е по-малка стъпката, толкова по-прецизно се проверява.

В адвегото има настройка за стъпката. Отиваш на "Проверка уникалности" -> "Настройка". Гледаш стойността на "Размер шингла, слов". По дефолт е 5. Този метод на проверка се нарича шингли метод. Повече за него чети в блога на Гената.
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Аз наистина държа на уникалността на статиите и от време на време се налага да трия статии, които не са спазили правилата. Обикновено проверявам с copyscape.com.
Понякога директно в Google проверявам дадено изречение или откъс.
 
Re: Въпрос към собствениците на директории за статии

Моят инструмент unique.cloxy.com ги хваща спиннатите много бързо, а по правилата на моята директория за статии axeny.com, вече не се допускат спиннати статии.
 
Re: Въпрос към собствениците на директории за статии

По принцип за спинване използвам Generating The Web, със стъпка 7 на Шингли метода и 7% съвпадение, обаче резултатите, които излизат не са с тези проценти, когато ги проверявам.

Примерно, от статия 600 думи, от 7 милиона развъртяни копия ми вади 50 статии само и въпреки това някои от тях са с нисък % уникалност спрямо някои инструменти.

@Wicked - това за Шингли на Адвегото не го бях мернал (руския ми е куц, нищо че е близък до българския :D ) и си карам с настройките по подразбиране
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Всеки ползва различни инструменти. Виж в правилата на всяка директория и там обикновено пише. Иначе може направо да правиш напълно уникални статии без спин, тогава няма да имаш проблем ;).
 
Re: Въпрос към собствениците на директории за статии

То знам, че тогава няма да имам проблем, ако пиша чисти статии :D Въпроса е, че тематиката с която съм се захванал е леко ограничаваща откъм различни теми, на които могат да се пишат статии :D

Проблема е, че някои не пишат какво ползват :D Иначе се съобразявам на 100% с изискванията им ;)
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Не знам, аз все повече вземам да имам негативни чувства към спиннати статии. Изключително трудно (да не кажа невъзможно) е да се получи статия без смислени грешки. А за добро звучене да не говорим. А ако се ползват само малко, но хубави синоними пък няма изобщо да е уникална. Аз все още ползвам спинването за кратки описания, но за статии все повече клоня към ръчно написани статии, ако ще и да е на същата тема, пак да е ръчно пренаписана.

То това не е точно по темата де, но все пак реших да споделя размисли :p
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Спиннвам само за АА директории. За другите си превеждам статии по темата.
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Аз ползвам seogenerator.ru за спиннати статии и проверявам с Адвего, за български ползвам и unique.cloxy.com.
@ w1ck3dgam3 мерси за инфо за адвего, досега не бях видял че има настройки за стъпка. Пробвах с %7 и шингли 7 и ми даде по ниска уникалност.
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Ако текста не е спиннат, колкото и голяма стъпка да му зададеш, винаги ще покаже че е уникален - това е хубавото на уникалните статии. А и без това смисъл от спиннат текст няма.
 
За: Въпрос към собствениците на директории за статии

За: Въпрос към собствениците на директории за статии

Ако текста не е спиннат, колкото и голяма стъпка да му зададеш, винаги ще покаже че е уникален - това е хубавото на уникалните статии. А и без това смисъл от спиннат текст няма.

Aко статията изобилства с терминология, то никога няма да бъде достатъчно уникална.
Така, че много зависи за какво се пише.
Знам за случаи, в които уникалността пада на около 60% именно заради термините, които се използват, а тях няма на какво да ги замениш, ако искаш да си точен в статията.
Не можеш вместо "врата" да използваш "порта" :) или вместо "МДФ", "пластмасово покритие" :), а има термини, които никак не можеш да ги замениш, освен ако не измислиш нов български език, като оня случай с кибрита, дето навремето са предлагали да стане на "драсни пални клечка".
 

Горе