SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно сървърите?

bostko

New member
Значи проблема ми е следния. Имам един Десктоп компютър сглобка, с дъно на акорп 1.1ГХз процесор, СД РАМ, ае модерен едно времешен компютър. Имам възможност да го заменя със сървърен оригинален компютър на делл с 933МХз. Въпроса ми е има ли смисъл да правя подобна замяна каква точно е разликата между Десктоп и Сървър компютрите.
 
Re: Въпрос относно сървърите?

Дел-а ще ти е корав и издръжлив на натоварване. Ако шерваш интернет ще ти е от голяма полза. За сметка на това предполагам, че няма да има видео карта и ще е от сорта на 8 или 16 МБ.
Аз лично бих ги разменил, ако на Дел-а му нема нищо :)
 
Re: Въпрос относно сървърите?

Делл-а ти може и да е доста по-голям на габарити и много по-шумен
 
Re: Въпрос относно сървърите?

Въпроса ми е дали има полза от тоя сървър. Има ли по-голяма производителност като сървър от моя дектоп, каква е разликата между сървърните компютри които предлагат и десктопите?
 
Re: Въпрос относно сървърите?

Това е божа работа.

Помисли от другата гледна точка: защо някой ще ти дава нещо по-добро от твоето?

Иначе ако искаш да мериш производителност ги взимаш двата и почваш да ги натоварваш с еднакви неща и гледаш как се държат
 
Re: Въпрос относно сървърите?

Какъв е този оригинален сървърен компютър дел 933 Мхз :)
Двупроцесорен ли е какъв е ? С колко памет е(каква е) ?, какви хардове съпортва(твърде вероятно е само IDE), Каква видео карта има ?
Имаш ли ги тези данни ?
> ДА -> Можеш много елементарно да си направиш сравнение
> НЕ -> Не можеш и едвали някои(освен някои сериозно запознат с Dell) може да ти направи сравнение
Божа работа няма има ясни и неясни данни.
PS:Разликата м/у сървърните и десктоп машините е точно каквато е разликата между небето и земята.
 

Горе