SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно Google Analytics

irgy.net

Senior Member
Темата май не е точно за този форум, за което се извинявам
Въпроса е следният :
До сега сайтовете ми в аналитик бяха в един акаунт, сега реших малко да ги поразделя в 2-3 различни акаунта.

Това възможно ли е?
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

второто е:
1.Влизаш в analytics къде са всички сайтове.
2.Отиваш на реда на сайто който ще местиш и натискаш edit
3. Най-долу има таблица "Users with Access to Profile [?]"
4. Там добавяш нов като Admin
5. После влизаш в account-а на този който си добавил и гледаш дали от там не можеш да махнеш стария админ.
Това е.
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

По този начин се сменя акаунта за достъп, но не и Analytics акаунта.

Бях писал на екипа и ми казаха, че не е възможно да се мести от акаунт в акаунт.

Пак да уточня: не става дума за акаунт за достъп, а за Analytics акаунт.
 

Прикачени файлове

  • ga.png
    ga.png
    8.9 KB · Преглеждания: 0
Re: Въпрос относно Google Analytics

Разбрах отговора на въпроса си - не става. И това е много тъпо. Не знам защо тези от гугъл не са добавили като опция да се прехвърлят сайтовете от един акаун до друг ( става въпрос за точно тези акаунти които са показани на прикаченият скрииншот)

В началото бях тръгнал за всеки сайт да правя акаунт, ама и това не е решение.

Иначе от триене няма смисъл, остават си така както са си в момента. Просто исках малко по ораганизирано да е.
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

Иначе от триене няма смисъл, остават си така както са си в момента. Просто исках малко по ораганизирано да е.

Аде:) По същата причина им писах, но явно за тях това е проблем :(
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

като цяло много хора си правят за всеки сайт Отделен Google Account и така уж им е най-организирано. Аз също съм го правил, но не виждам смисъл освен ако не си яко Black Hat.

Явно си забравил, че преди известно време имаше лимит на сайтовете в един акаунт?
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

Явно си забравил, че преди известно време имаше лимит на сайтовете в един акаунт?
може да не съм се занимавал тогава със Web разработки :). До 50 съм стигал. Колко беше ограничението?
 
Re: Въпрос относно Google Analytics

може да не съм се занимавал тогава със Web разработки :). До 50 съм стигал. Колко беше ограничението?
2006-та година лимита бе 5 броя.
 

Горе