SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Georgi Rakovski

New member
Имам един сайт, но е наказан, за продажни линкове. След като оправих нещата (сигурен съм, че съм ги оправил, само чакам потвърдителното писмо от гугъл), дали ще ми върнат пейдж ранк-а ?
Не ми е много зор точно за него, но ми е интересно.
Сайта имаше пейдж ранк 3, а поради наказанието му го резнаха и вече е с 0.
 
Re: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Ако всичко е ОК, ще ти го върнат. Може да е с една единица надолу, но ще се появи. При мен беше така. Ако са наказали и някой друг сайт, където имаш линкове, със сигурност ще падне.
Но според мен, това че си оправил нещата, не значи че Г ще премахне на момента наказанието. Може да се наложи да почакаш 3 месеца.
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Имаш ли писъмце от тях в Google webmaster tools за наказанието ?
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Имаш ли писъмце от тях в Google webmaster tools за наказанието ?

За него не знам, но аз получих. Ползвах услуга от друг форум с частна пи ар мрежа. Оказа се, че част от домейните са им деиндексирани след последния Панда ъпдейт. Чудя се... Да пиша ли писмо, че съм ползвал такава услуга и как се процедира в такива случай.
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Имах писмо с известие, че сайта ми нарушава Google Quality guidelines и се упоменава, това, че има манипулирани платени линкове с цел покачване на Page Rank-a (манипулативно).
1 път подадох вече да ми сканират сайта (не знам дали сканиране е точната дума или по-скоро да го прегледат) и ми върнаха писмо след точно 1 седмица, че сайта отново нарушава правилата.
Писах във форума им (в Remove content раздела (мисля, че така беше)) и оттам ме насочиха какво да премахна, за да се оправи.
Сега съм подал отново сайта за преразглеждане, дано всичко е наред (надявам се).
Мисля, че до 1 седмица се получава обратен отговор (така беше при мен).
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

кажи какво са ти казали да махнеш че да знаят всички от какво да се пазят
аз имам един домейн с години беше наказан и то заради размяна на линкове. махнах ги и нещата сами се върнаха без да подавам заявка
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

Накратко имах следното нещо:
Линк в менюто "SMS реклама" - мета таговете бяха нещо от рода на:
pay for link, sms links, -бла-бла-бла... (оттам имаше input полета, накратко цяла система в която потребителите могат срещу смс да си рекламират линкове в сайта ми)

Всички линкове се дърпаха от db-то с прост код в меню (таблица) с име "SMS линкове", а отдолу под линковете имаше линк водещ към страницата по-горе (тази от която могат да си подават заявките, тоест да рекламират) и беше нещо от рода на:
Код:
<a href="http://site.com/advertisement.php" title="sms links, pay for advertisement">Добави твоят линк тук</a>
Та оттам е идвало всичко, просто съм си бил явен. Казаха ми да премахна отвсякъде думата "pay и sms" и да премахна този линк под линковете в това меню.
Съответно така направих, а линка към страницата със заявки го промених на "За реклама", а този в който се изкарват линковете го промених на "Приятели #2".
След това си подадох заявка и сега ще видиме какво ще се получи.
Когато ми върнат писмо и ако всичко е ок, ще пиша отново.
 
За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

За: Въпрос свързан с пейдж ранк-а и наказанията на Google

По принцип разкаянието + посипването на главата с пепел (хвърляш вината върху измислен SEO герой/фирма, който ти е гарантирал, че използва само бели методи, а те е минал) + даване обещание никога повече да не правиш така = прошка от Google, ако ти е за сефте :happy:

Попитах дали си получил писмо в GWT, защото ако не си е възможно да е някакво автоматично наказание, което да отпадне след няколко месеца (до няколко години). Ако обаче си получил, задължително трябва покаяние, за да получиш индулгенция :)
 

Горе