SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там?

JerryNP

New member
Здравейте колеги!
Началото на годината ни откраднаха сайта. По-точно хостинга. Изглежда са пуснати някви спам скриптове, или нещо подобно, защото са изпратени 60 000 спам мейла от ГЛАВНИЯ МЕЙЛ на хостинга... След като си възвърнахме контрола над хостинга, сменихме всички пароли и т.н. , оправихме сайта и всичките резили, при опит да се отвори сайта от Chrome излиза следния надпис:
Код:
Something's Not Right Here!
 contains content from icon-shortcut.ru, a site known to distribute malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.
Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.
We have already notified icon-shortcut.ru that we found malware on the site. For more about the problems found on icon-shortcut.ru, visit the Google Safe Browsing diagnostic page.

или

Разбирате, че посещаването на този сайт може да навреди на компютъра ви? Ако все пак искате да продължите, кликнете тук..

Изтрих .htacess. Вътре имаше промени за въпросния icon-shortcut.ru (които ние не сме правили).

Първото ми запитване е, свършено ли е със сегашния ни домейн? Има ли начин да се махне от черния списък на Google? Преди бяхме на 2-ро място в търсачката, при ключова дума "Wrestling News" и на 1-2 страница при ключови думи свързани с кеч. И ако не може да се оправи, ако се вземе нов домейн ще се оправи ли всичко?

Другото, което ми стана любопитно... как ли е станало така и с каква цел, точно от главния мейл са пратили 60 000 спам мейла? Какво може да е това? Link реклами ли... и аз незнам. Какъв е тоя сайт icon-shortcut.ru?. Не ми го отваря като го напиша в адрес бара. Направо пишман станах тея дни. Ако на някой му изглежда позната ситуацията, ако може да сподели на кратко какви ли мизерии са правени в хостинга(непознато IP имаше в лога на cpanel) и да знам какви резили още да оправям...

Мерси предварително!
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

На първо време си смени хостинг-а, защото пак може да го хакнат ...
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

@kavon защо реши , че в хостинга е проблема :)
нищо лично нямам идея къде хоства момчето , но причини много
парола asd123, ковти скриптове , ползване на една и съща паролата за хостинг акаунта и за дб-то(често срещано) и т.н.
при последния вариант който съм дал , добива достъп до сайта ти заради ковти написан скрипт или плъгин и от там на сетне и паролата за хостинг акаунта , но честно това много рядко му е нужно на някой ако добие достъп до файловете ти
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

@freak Така реших, защото два пъти са ми пробивали различни хостинг провайдери, няма да ги споменавам, да не става "реклама" ;)
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

в последно време от година +- се наблюдава пробиване на сайтове чрез троянец в компютър свързващ се с FTP-то
иначе в гугъл си има форма където заявяваш, че си премахнал зловредния код и нещата се оправят, но преди това провери навсякъде дали не е останало нещо
 
Re: За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от

Re: За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от

Почисти си хубаво сайта, както спомена добре Cloxy ако си на уордпрес ъпгрейдвай на макс и си провери пермишъните след което се регваш в уебмастър туулса и събмитваш репорт да те махнат от черната листа, като можеш и директно да събмитнеш репорт към черните листи в които си попаднал, че сайта ти вече е чист.
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

Това като го прочета "два пъти са ми пробивали различни хостинг провайдери" ми става адски смешно. В 100% от случаите, когато клиент напише, че са му пробили хостинга (не сайта) има логове, как са го пробили и 100% от случаите има ftp/cpanel сесия от заразен компютър, после си влизат и си излизат като у дома си. Просто по презумпция в БГ, невежеството на клиетна винаги се превръща във вина на хостинга.
 
Re: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

Първото ми запитване е, свършено ли е със сегашния ни домейн? Има ли начин да се махне от черния списък на Google? Преди бяхме на 2-ро място в търсачката, при ключова дума "Wrestling News" и на 1-2 страница при ключови думи свързани с кеч. И ако не може да се оправи, ако се вземе нов домейн ще се оправи ли всичко?

Казано накратко, след като си на 100% сигурен, че всичко е почистено можеш да "помолиш" Г да преразгледа сайта ти. В повечето случай става за 24 часа. Не си нито първият нито последния на който са му хакнали сайта. Г е наясно с тези неща и ако всичко е почистено пак ще си там където си бил.
- request a review using the webmaster tool here: http://www.google.com/webmasters/tools/
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

Това като го прочета "два пъти са ми пробивали различни хостинг провайдери" ми става адски смешно. В 100% от случаите, когато клиент напише, че са му пробили хостинга (не сайта) има логове, как са го пробили и 100% от случаите има ftp/cpanel сесия от заразен компютър, после си влизат и си излизат като у дома си. Просто по презумпция в БГ, невежеството на клиетна винаги се превръща във вина на хостинга.

Смей си се колкото си искаш ;) знам какво говоря. Не слагай всички под общ знаменател ...
 
За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

За: В черния списък на Google, след като ни откраднаха сайта. Има ли измъкване от там

Както казват колегите.. заяви го в google webmaster tool за ново преразглеждане, след като си сигурен, че е изчистен както трябва. Смяната на паролите и някои други съвсем малки защити трябва да ти свършат работа, взависимост от системата, с която работиш. Но определено, ако се касае за минимална разлика на месец за друг хостинг доставчик.. по-добре до смени. Най-вероятно е хакната цялата машина, а ти си част от нея. Но пък ако разчиташ на сегашния, опитай се да помогнеш, макар че няма да пожелаят помощта ти. icon-shortcut.ru се отваря, но или някой им е "върнал" за заслугите, или е репортнат десетки пъти.. С други думи, когато се прави хак с цел PR, лесно се стига до вредителя или той сам се прецаква..
 

Горе