SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Граждански договор - данъци

BornToDrink

Active member
С мой познат търсихме малко информация относно данъците при гражданския договор, но видяхме различни версии.
Някой има ли идея как седят нещата най-общо казано и на една сума като 2к какво трябва задели?

Благодаря.
 
Re: Граждански договор - данъци

Не може да се даде еднозначен отговор. Трябва още много информация. Какъв е статута на този, който получава парите, кой му ги плаща и защо. Какви други доходи има, за какъв период са получени парите, по един или по няколко договора, на веднъж или по малко в различни месеци и т.н.
Горе долу този въпрос е толкова нееднозначен, колкото и въпросът "колко струва да ми се направи един сайт"
 
Re: Граждански договор - данъци

Трябва да зеделите грубо 24% на брутната сума. По точно е около 23 и нещо%, не помня колко беше нещото. Това е, ако дейността не е в сферата на изкуството и ви се полагат 25% необходимо присъщи разходи. За дейности в сферата на изкуството се полагат 40%. И ако не превишавате прага от 2000 на месец за осигуровки.
 
Re: Граждански договор - данъци

Мисля, че се ориентирах, току що ми обясниха по телефона горе долу.
Иначе ще е еднократно, а лицето се осигурява на пълен работен ден по приницип.

Взема се текущата осигуровка + от онези 2к които допълват максималния осигурителен праг и вече върху тях един плосък данък някъде.

А да, и едната страна поема 13-14%, другата 10.
 

Горе