SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

cloxy

Super Moderator
Екип
Някои има ли опит с Google MCC акаунт? Въпросът ми е това трябва ли да е отделен Гугъл акаунт, създаден специално за целта? Защото не ми дава да използвам собствения си акаунт и ме призовава да създам нов, както и направих.

Проблемът е, че във вече съществуващия ми акаунт използвам AdWords и не ми дава да имам МКЦ. Много странно ми звучи Гугъл да искат да имаш два акаунта, просто не ми се връзва. Най-лесно ще ми е ако мога да си управлявам всичко през един акаунт.
 
За: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

За: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

https://accounts.google.com/Service...le.com/um/MccSignupToken&app=MccSignup&sacu=1

Искате ли да използвате това като потребителско име за вход в МКЦ?
Можете да използвате имейл адреса и паролата си за съществуващ профил в Google и за AdWords. Можете също да изберете нови, които да са само за AdWords.Да, искам да използвам настоящия си профил в Google.

UPD: като се замисля, и аз регистрирах нов акаунт, но тогава хем преминах от личен мейл към служебен мейл, в който вече си събирам всички клиенти за Адуордс.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Не може, поне при мен не стана да вържа стар акаунт към МЦЦ. Бях принуден да си направя нов, но стария го навързах към новия и се получи долу горе желания ефект. Можеш да пробваш така ;)
 
Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Това го четох и пак нищо не ми е ясно. На мен не ми даде да използвам текущия си профил и върна грешка "Профилът вече се използва като профил в AdWords" или нещо подобно. А профил в AdWords трябва да чакам 60 дни докато се закрие и тогава не съм сигурен дали ще даде...
 
За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

А профил в AdWords трябва да чакам 60 дни докато се закрие и тогава не съм сигурен дали ще даде...
В новия профил през в МКЦ имаш "Свързване на съществуващи профили":
1. въвеждаш клиентски номер на акаунта и пускаш заявката
2. в адуордс на стария профил даваш одобрение на заявката от т.1.
3. имаш достъп до стария профил с нов акаунт, но вече през МКЦ.
 
Re: За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Re: За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

В новия профил през в МКЦ имаш "Свързване на съществуващи профили":
1. въвеждаш клиентски номер на акаунта и пускаш заявката
2. в адуордс на стария профил даваш одобрение на заявката от т.1.
3. имаш достъп до стария профил с нов акаунт, но вече през МКЦ.

Да, това мислих да направя. Но пак си е на отделен акаунт, изглежда няма друг начин. Мерси за информацията!
 
За: Re: За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

За: Re: За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Да, това мислих да направя. Но пак си е на отделен акаунт, изглежда няма друг начин. Мерси за информацията!
Виждаш цитата в първия пост - пише, че можело. Но май само пише.
 
Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

До колкото виждам, наистина не може явно.

There's no way to achieve exactly what you described. Apps for Business shouldn't have anything to do with it -- two constraints are relevant here:
A given email address can only be associated with one AdWords account.
An existing AdWords account can't be converted to an MCC account.

So you have two options, depending on what's important to you:
Simply create your MCC account with a new email address (say, paul.mcc@yourcompany.com) and link the existing AdWords account to it.
Associate the existing AdWords account with a new email address and then associate the MCC account you create with the existing email address.

Option #2 is complicated, so you should only bother with it if you really care about your existing email address being associated with the parent MCC account. Assuming your current AdWords account is associated with paul@yourcompany.com, here's the step-by-step to achieve this (I'm pretty sure this is accurate, though you should verify this yourself):
Create a new email address -- say, paul.adwords@yourcompany.com.
Add paul.adwords@yourcompany.com as an administrative user on the existing AdWords account. This will require creating a password for logging into AdWords with the paul.adwords@ login, which should probably be different from the password for the paul@ login.
Logged in as paul.adwords@yourcompany.com, revoke access to the account from paul@yourcompany.com.
Now create your MCC account using paul@yourcompany.com, as though that email address was never associated with any AdWords account.
Link your AdWords account with your new MCC account.
 
Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Благодарение на Ясен, успяхме да го излъжем. Ето как става врътката:

1. Създава се нов мейл адрес, на който се дава достъп до текущия AdWords профил, който искаме да използваме за МКЦ;
2. Влиза се с този новия мейл и се премахва достъпа на стария мейл. Така реално си прехвърляме само AdWords профила на друг акаунт.
3. Сега вече старият мейл не е свързан с AdWords акаунти и чрез него може да се регистрира МКЦ акаунт.
4. Ако в стария акаунт имаме рекламни кампании, можем отново да си дадем достъп и да го достъпваме чрез МКЦ акаунта.

Това е.
 
За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

А някой знае ли колко се чака за одобрение за Google Engage за агенции - пише до 2 дни, ама не е така....
 
Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

Преди малко ми пишат от AdWords, че са ми баннали един профил, който използвах, покрай цялата тази гимнастика, за да си направя МЦЦ акаунт. Причината е, че рекламата била същата. Най-странното е, че профилът си свърши работата, след което беше закрит първо като AdWords профил, след това целия Гугъл профил. Не е изхарчена и една стотинка от него.

Добре, че не са ми отнесли основния профил, било е 50:50.

Първо да си оправят некадърната бъгава система, след това да ми обясняват как съм бил злоупотребявал с нея. Те ме накараха да си направя втори профил, след това го закриха, защото им нарушавал правилата. Това не е сериозно.
 
За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

За: Re: Гугъл МКЦ (Google MCC) акаунт?

А някой знае ли колко се чака за одобрение за Google Engage за агенции - пише до 2 дни, ама не е така....
Снощи в 20.20 пуснах заявкта, днес в 14.00 получих отговора.
 

Горе