SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

Poltargaista

VRETIEL
Днес (14.02.2012) по Нова ТВ, в шоуто "Да ти паднат 100 000" ми стана много интересен въпроса и още повече отговорите...

"Какво излиза в google.bg при търсене за буквата "щ"?"
  • щори
  • щилян
  • щиглит
  • щитовидна жлеза

Доста интересни теории се развъртяха... и накрая верния отговор беше "щитовидна жлеза"... пък аз както и да го въртя и да го суча... като напиша "щ" ми излиза Wikipedia. :scared: ;)
Мъчи ме и друг въпрос - недостатъчна информираност или кофти зададен въпрос?
 
Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

И при мен е жлезата....
 
Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

Според мен въпроса е неправилно зададен. При натискане само на буквата Щ, автоматичното довършване показва резултати за щитовидната жлеза, но ако след Щ натиснеш ентър, резултата е уикипедия.
Като цяло, такъв въпрос не би трябвало да влиза в подобни предавания, защото е невъзможно да се разбере какво точно имат предвид сценаристите.
За мен едно търсене приключва, когато въведеш символ/дума и натиснеш ентър (или избереш нещо от автоматичното довършване).
 
За: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

За: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

При търсене, както е зададен въпроса ми излиза и на мен уикипедия. Те сигурно са имали предвид автоматичното довършване, но не знаят просто как се казва.
 
За: Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

За: Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

Според мен въпроса е неправилно зададен. При натискане само на буквата Щ, автоматичното довършване показва резултати за щитовидната жлеза, но ако след Щ натиснеш ентър, резултата е уикипедия.
Като цяло, такъв въпрос не би трябвало да влиза в подобни предавания, защото е невъзможно да се разбере какво точно имат предвид сценаристите.
За мен едно търсене приключва, когато въведеш символ/дума и натиснеш ентър (или избереш нещо от автоматичното довършване).

Това с автоматичното довършване го бях пропуснал като вариант...
Мерси, ktomov, добре че си ти да си защитя репутацията. Снощи вкъщи ме побъркаха, че едно нещо правя (SEO) и от него не разбирам. :D
 
Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

Тези хора до такава степен не им се дават пари че направо прекаляват с въпросите си. Скоро очаквам въпрос "Колко резултата вади в Г при търсене на думата - банички". Случи ми се да ги гледам един път и мислих че повече пари ще дават от Стани богат на хората но явно този път продуцентите сън не са спали за да не дадат някой лев на хората.
 
Re: Да ти паднат 100 хиляди и SEO... :D

shredder не си напълно прав :) Все пак регламента на предаването е да покажеш знания. Проблема идва тогава, когато въпроса е зададен неправилно (некоректно), както в случая. След като не могат да си формулират въпроса като хората, да не го задават.
 

Горе