SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Деактивиране на клавиш в Windows XP

MacTeP

Senior Member
HELP :)

Не е точно този форум мястото където да питам... ама знам че сте ми готинки и умни и все ще има някой, който ще знае... Искам да деактивирам клавиша DEL (delete), така че когато е натиснат нищо да не се случва... OS: Windows XP SP3 (all updates)... Някой ако има идея как да го направя ще черпя бира... доколкото четох има някакъв начин да се спре от регистрите, ама последно като се мъчих прецаках 2-3 други клавиша, но не и DEL :D Накрая се изнервих бих му 2 шамара на лаптопа и отидох да пия бира на плажа с едни мацки :)

Иначе от support-а на Microsoft (нали съм си платил за Windows викам поне малко да ги потормозя) ме пратиха да чета някакъв форум... много ме разочароваха... за пореден път...

Преди някой да е успял да запита що за идиотска идея е това да си спирам DELETE-то... еми кретен съм... за n-ти път си залях лаптопа... а вече сменях 1 клавиатура... не ми се чака пак 1 месец и да давам маса пари... мога да протаквам до следващото по-сериозно заливане :)

10x на всички, който ще помогнат или поне ще се опитат
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

мисля че с keyboard hook ще стане.
Код:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=how+to+win+api+keyboard+hook
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

мисля че с keyboard hook ще стане.
Код:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=how+to+win+api+keyboard+hook

Утре ще го пробвам и ще кажа дали е имало ефект. Отворен съм и към други идеи :)
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

Не се мъчи, направо го извади :)

Не става :) Това беше едно от първите неща дето пробвах
 
Последно редактирано:
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

Проблема е че като изкарам бутона... копчето все едно пак си е натиснато... преебал сам нещо по самата клавиатура... долу чаркаляците...
Хайде хора... никой друг ли няма идея, освен тази на nikoladd... която гледам че има разни проблеми под XP, ама ако поровя сигурно ще изкочи някакъв работещ код...
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

Както си я подкарал само Esc бутона ще ти остане.

Решение : СПРИ да си заливаш клавиатурата с кафе, кола или бира.

П.С. С ракия и водка - може . Действа освежаващо. ;)
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

Както си я подкарал само Esc бутона ще ти остане.

Решение : СПРИ да си заливаш клавиатурата с кафе, кола или бира.

П.С. С ракия и водка - може . Действа освежаващо. ;)

Последния път беше с кола... ама то залях само CD-то (даже нямам идея работи ли)... ама като преебах клавиатурата го залях с някаква енергиина напитка.
 
Re: Деактивиране на клавиш в Windows XP

ми всеми си нова клавиатура - консуматив е все пак :)
Освен ако не ползваш тази дето е с бутончетата-дисплейчета на Лебедев /май така беше/ :)

Месец и нещо срок на доставка, че са и скъпички лаптопските клавиатури... а и вече смених една ...
 

Горе