SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

BGNEWS

New member
Здравейте колеги.

Имам въпрос относно начина на отчита на приходите от реклама в интернет. Тъй като не съм фирма, а физическо лице как бих могъл да ги отчета, за да нямам проблеми със такъв тип приходи. Не, че са много, но не се знае... Условията на Мобио са, че за физически лица предварително отдържат данъка. Трябва ли в такъв случай да декларирам това, което остане? И по какъв начин могат да се декларират приходите от Етаргет или друга рекламна платформа? Благодаря предварително, ако някой има идея.
 
За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

Начина по-който ще декларираш доходите за 2012 от тези платформи зависи изцяло от договрите, които имаш с тях. По последни данни те работеха с граждански договори. Не знам как е в момента и не мога да ти дам по-адекватен отговор.
 
За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

Здравейте колеги.

Имам въпрос относно начина на отчита на приходите от реклама в интернет. Тъй като не съм фирма, а физическо лице как бих могъл да ги отчета, за да нямам проблеми със такъв тип приходи. Не, че са много, но не се знае... Условията на Мобио са, че за физически лица предварително отдържат данъка. Трябва ли в такъв случай да декларирам това, което остане? И по какъв начин могат да се декларират приходите от Етаргет или друга рекламна платформа? Благодаря предварително, ако някой има идея.

За Мобио мога да кажа, защото имам опит с тях. Ако работиш на трудов договор, с тях сключваш граждански такъв. Те си плащат осигуровките по него и ти изплащат сумата в акаунта ти, след направените удръжки. За всяко плащане има пдф файл с подробно описане като проценти за приходи, разходи и т.н.

Вариант 2. Не работиш на трудов договор. Тогава не ти правят удръжките по-горе, а трябва ди си декларираш доходите сам в годишната данъчна декларация.
 
За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

За: Деклариране на приходи от Мobio, Etarget и др.

Благодаря!
 

Горе