SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дизайн на iPhone приложение

isavkov

New member
Така, първо да започна с тва, че нещо ме изби шайбата днес :D
Счупи са нещо в мен и за няколко часа, въпреки че имам доста работа на главата си, зарязах всичко и захванах да си дизайня iPhone приложения.

Не знам защо, просто ме удари музата.
Та едно от тях бе приложение за личния ми сайт.
И стана мега брутално :D:D:D

Поне аз много ама много ама много му се радвам.
Единственото от което бих бил по щаслив е някой да ми го реализира реално :D

Та ей го. Моят 'убавец.
http://fav.me/d3h1qtp

Давайте насам всичките си критики.
They're welcome :D
 
Последно редактирано:
Re: Дизайн на iPhone приложение

Дизайна ми харесва, но не ми се струва логичен с този бутон долу.

Не ми е ясно само дали това е "приложение" или мобилен сайт? Странно е приложение да бъде портфолио;) Ако пък е мобилен сайт, то е красив да, но толкова шарения тежи (в килобайтове), а при мобилния интернет това струва пари.
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Дизайна ми харесва, но не ми се струва логичен с този бутон долу.

Не ми е ясно само дали това е "приложение" или мобилен сайт? Странно е приложение да бъде портфолио;) Ако пък е мобилен сайт, то е красив да, но толкова шарения тежи (в килобайтове), а при мобилния интернет това струва пари.
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Дизайна ми харесва, но не ми се струва логичен с този бутон долу.

Не ми е ясно само дали това е "приложение" или мобилен сайт? Странно е приложение да бъде портфолио;) Ако пък е мобилен сайт, то е красив да, но толкова шарения тежи (в килобайтове), а при мобилния интернет това струва пари.

Приложение е.
За мобилна версия, няма как да стане.

Викаш странно е приложение да се ползва за портфолио.
Що да не? Според мен е интересно, никой не го е правил до сега.
Въпроса е че няма кой да ми напише приложението :D
Тоест има, ама тряа да заделя адски много пари. :D
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

"За мобилна версия, няма как да стане." - що да няма?
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

"За мобилна версия, няма как да стане." - що да няма?

Защото така както съм го замислил няма начин да стане.
Трябва да има слайд анимации и какво ли още не.
А мобилните версии са тромави и не могат да поддържат това което аз искам.

Сега въпроса е да се намери някой който да ми напише приложението, на добра воля :D
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

иФон програмистите не са от най-безработните :)
поне така съм забелязал...
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Заиграй се с PhoneGap - ако разбираш от JS би трябвало да не е много сложно. Аз бих направил кръглото копче долу като "колелце за търсене на станции" на старо радио. Просто незнам как се казва.

Но както казва gvv - това не е приложение което някой ще държи на телефона, даже ще кажа 1hour app.
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Защото така както съм го замислил няма начин да стане.
Трябва да има слайд анимации и какво ли още не.
А мобилните версии са тромави и не могат да поддържат това което аз искам.

Сега въпроса е да се намери някой който да ми напише приложението, на добра воля :D

повечето мобилни браузъри са webkit => имаш на разположение html5/css3 => задача ти е завидно постижима :)
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

повечето мобилни браузъри са webkit => имаш на разположение html5/css3 => задача ти е завидно постижима :)

Не не е.
Стига спори.

Нямаш идея как съм го замислил, така че не виждам защо трябва да спориш по тоя въпрос.
Това което искам не може да се постигне с мобилна версия.
Проверил съм го.
 
Последно редактирано:
Re: Дизайн на iPhone приложение

Има разлика между това да не може и това ти да не можеш. Не съм попадал на неща, които не могат да станат в уеб, но ако изкараш нещо такова ще ми е наистина интересно;)

Основния проблем на това нещо е, че е освен да си правиш експеримент как става това или онова няма друга причина да го правиш. Кой би си инсталирал приложение тип визитна картичка? Аз и за една минута не бих го направил, а да не говорим за час или ден.
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Има разлика между това да не може и това ти да не можеш. Не съм попадал на неща, които не могат да станат в уеб, но ако изкараш нещо такова ще ми е наистина интересно;)

Основния проблем на това нещо е, че е освен да си правиш експеримент как става това или онова няма друга причина да го правиш. Кой би си инсталирал приложение тип визитна картичка? Аз и за една минута не бих го направил, а да не говорим за час или ден.

Съгласен съм.
Но аз го искам на iPhone application.
Приложение по ми харесва отколкото мобилна версия.

Иначе - да прав си. One day app.
Но, пък е добро като идея според мен?
Само както казах, остава някой да ми го напише :)

Btw, обнових го:
http://sandprince.deviantart.com/art/isavkov-net-iPhone-App-210033421
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Не не е.
Стига спори.

Нямаш идея как съм го замислил, така че не виждам защо трябва да спориш по тоя въпрос.
Това което искам не може да се постигне с мобилна версия.
Проверил съм го.

Как да не споря, като съм прав? Не съм много запознат с app-овете за iPhone, но имам човек вкъщи, който разработва приложения за iOS и Android и до колкото съм чувал от него, по-голямата част е html5/css3 за layout, много javascript и понякога някой допълнителен framework(пр. fusioncharts), за някой допълнителни глупости.

едит: google -> Sencha Touch и виж Kitchen Sink демото. 1/2 от работата ти е това.
 
Последно редактирано:
Re: Дизайн на iPhone приложение

Как да не споря, като съм прав? Не съм много запознат с app-овете за iPhone, но имам човек вкъщи, който разработва приложения за iOS и Android и до колкото съм чувал от него, по-голямата част е html5/css3 за layout, много javascript и понякога някой допълнителен framework(пр. fusioncharts), за някой допълнителни глупости.

едит: google -> Sencha Touch и виж Kitchen Sink демото. 1/2 от работата ти е това.

Отново ще те помоля да спреш да спориш, защото няма да има файда.
Щом искам да е iphone app, значи ще е.

Както писах в първия ми пост - искам мнения и критика по дизайна му, не по това дали съм направил правилен избор :)
 
Re: Дизайн на iPhone приложение

Отново ще те помоля да спреш да спориш, защото няма да има файда.
Щом искам да е iphone app, значи ще е.

Както писах в първия ми пост - искам мнения и критика по дизайна му, не по това дали съм направил правилен избор :)

Я си следи мисълта! Нали въпросът беше дали е възможно или не? А иначе, какво искаш ти си е лично твой избор и нямам никакво право или каквото и да било желание да се налагам.
 

Горе