SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Динамичен DNS и PHP

M

man0l

Guest
Възможно ли е динамичен запис в DNS настройките на сървър на линукс? Има ли администратори изпробвали това? Въпроса е малко риторичен, щото DNS-ите са във файл, а във файл може да се пише през PHP :)
 
Re: Динамичен DNS и PHP

Възможно ли е динамичен запис в DNS настройките на сървър на линукс? Има ли администратори изпробвали това? Въпроса е малко риторичен, щото DNS-ите са във файл, а във файл може да се пише през PHP :)
То е същото като управление на email accounti през пхп-то.

Трябват ти скриптове(shell) и права към тях. Основния проблем е сигурноста защото ще дадеш повечко права на някой php скрипт. На твое място бих направил скрипта с правата да работи като xml service и бих го разрешил за заявки само от локалния сървър и бих направил втори скрипт за потребителския интерфейс.

Мисля, че бях виждал и някакви отворени решения от тоя тип писани на php. Та ако не ти се пише може да погледнеш тук http://www.hotscripts.com/category/php/scripts-programs/networking-tools/dns/

П.П. Изобщо не си и помисляй да пишеш в конфигурационни файлове от PHP!!!
 
Re: Динамичен DNS и PHP

Ако става дума за Wild-a. Решението не е ли само да разреши всички събдомейнс ? със звезда ? И от там вече rewrite-a си прави другото. Ако бъркам, ще се радвам някой да светне :)
 
Re: Динамичен DNS и PHP

да бе, после се сетих, че може с команди да става работата :) Аз ще си напиша PHP-то, не ме притеснява, ще питам и някой админ как стават точно за DNS-сите
Не става дума за Wildcard, а за добавяне на нови домейни към съществуваща система :) ( ще има и поддомейни разбира се) абе нещо като Blogger.com
 
Последно редактирано:

Горе