SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

TaLoV

New member
Здравейте, колеги! Имам да правя дипломна работа, в която да сравня (изтегля, инсталирам и кача продукти) три различни (безплатни) платформи за онлайн магазини. Тъй като до сега не съм се занимавал с онлайн магазини, може ли да ми дадете примери за такива. Благодаря предварително.
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Най-често използваните в момента са:
1. OpenCart: OpenCart - Open Source Shopping Cart Solution
2. PrestaShop: Start an online store today with PrestaShop's free e-commerce software.
3. Joomla!+Virtuemart
4. WordPress + Wp e-commerce
5. TomatoCart: Open Source Shopping Cart Software - TomatoCart
6. Magento (не е за хора с малко познания в ecommerce )

Ако трябва да избера 3 от тези бих писал за 1,3 и 5.
 
  • Like
Реакции: CTAH
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

A после ще дадеш ли резултата от сравнението :). web3 e дал най-популярните. Ето ти още ако неговите не стигат Magento Community Edition Alternatives and Similar Software - AlternativeTo.net
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Е то ако почнем да ги изброяваме всичките - CS cart, CRE Cart, X Cart, RexCart ......
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Много благодаря на всички! Ако имам някакви проблеми, ще се допитам до вас.
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Я раздухай какви за допълнителните въпроси към дипломната работа? Към какъв план ще се придържаш?
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Ами трябва просто да инсталирам платформите, да кача продукти и да активирам примерно някой модул (евентуално) и да искам мнение примерно от няколко човека, коя им по харесва и защо. Иначе в самата дипломна работа трябва да пиша за различните начини на плащане, примерно да пиша за Амазон, Ибей... като цяло може да погледнете ТУК какво трябва да съдържа
 
Re: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Малко офф //

В кой университет Ви дават такива дипломни работи? Аз преди 1 година едва едва се уредих да изграждам сайт за дипломна ;)
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Можеш да я направиш интересна и полезна ако ти се играе. Ще бъде интересно да ги сравниш. Там разни спийд тестове. Как да се направят SE friendly url. Кои са на html5. Удобност за потребителя. Кои предлагат API. Ползват ли Rich snippets. Структури на продуктите. Добави и някоя българска. Мисля, че cloxy предлагаше такъв продукт.
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

@shredder - няма да споменавам университета, за да не му правя реклама ;)
@Dimo - нямам никакво време да я правя интересна, защото съм затрупан с работа, а срокът ми е много малък за нейната направа.
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Инсталирането като при Wordpress ли е или по някакъв друг начин?
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Някой да сподели мнение относно инсталацията? :)
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

Това е последното ми питане пак относно инсталацията (извиняваме се, ако прекалявам)
 
За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

За: Дипломна работа: платформи за онлайн магазини

На всички CMS-и инсталацията преминава през едни и същи етапи, няма нищо специфично при e-commerce системите. Дръпни тези трите, които съм писал по-рано в темата, опитай да ги инсталираш. Ако нещо не се получи прати ми информация на лично и довечера ще ги имаш изгрели като слънце.
 

Горе