SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Добра вътрешна оптимизация

ilianskim

Senior Member
В тази много сериозна тема искам да наблегна върху едно от най-важните неща в SEO-то, а и именно достъпността на статиите ви до Гугъл ботовете и разпределението на ПР сока във вътрешните страници. Предупреждение за Мастер - статията е много сериозна и съм отделил доста време за да я формулирам в този и вид. Ето и статията за onpage оптимизацията
п.с. Моля да ми простите ако има някой грешки
П.С: Дано не е прекалено дълга за Вас.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

До колкото виждам е мн. добра статия и смятам че си се справил добре, но за съжаление нямам време сега по-късно ще я погледна =)
Поздрави!
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

На мен ми харесва статията. Примерът с МОЛ-а е доста ефективен :)
Ето една статия за купуването на връзки към сайта, която перфектно допълва първата :)
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Първа статия - 6
Втора статия - 6

;)

Мерси на писателите.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Още не съм ги прочел, но благодаря все пак, отново! Ще е хубаво ако най-сетне завърша някой сайта :D ! Тва даскало ме подлудява!
Поздрави и пак мерси!
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

добри четива за начинаещи определено обаче имам някои дребни конструктивни забележки.... С най добри чувства разбира се ;)

По статията за Onpage понятието "Коефициент на важност" е доста непълно и подвеждащо както е формулирано. Според мен говориш за разпределение(тежест) на ключовите думи в анкор текстовете, а излиза, че е някакво фундаментално понятие за търсачката. Начинаещите ще са си порядъчно дизинформирани струва ми се след като прочетат това. А това всъщност което искаш да им обясниш мисля че е: "Тежеста на ключовите думи в анкор текста на входящите линкове се взима предвид от търсачката."

Относно статията за купуване на връзки ако се махне думата "Всичко" от заглавието ще си е супер. То тази дума даже и не носи никаква СЕО тежест по моему.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Относно статията за купуване на връзки ако се махне думата "Всичко" от заглавието ще си е супер. То тази дума даже и не носи никаква СЕО тежест по моему.

Писал съм каквото се сетя. Думата "Всичко" е най-вече заради поредицата, която се опитвам да сформирам. Ако нещо е пропуснато според теб - можеш да го допълниш или да ме подсетиш точно какво да допълня.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Приемам всякакви корекции, но на поне 3 места съм писал това не е алгоритъма на Гугъл и това не е формулата на изчисление на SERPs, SEO не е статистика, не е и математика, нямаме точни представи какво точно прави Гугъл. Заглавието е онпейдж оптимизация просто и не обхваща всичко от нея. Ако някой може да напише по-добро описание на влияние на линковете и анхор текста да го направи. Всичко съм си го мислил намомента и нямам превод или учебник откъдето да сверявам. Ако някой се чувства подведен от формулите съжалявам. Когато аз започвах да уча нещата за SEO имаше само английски и немски ресурси. Ако имаше ресурса в мрежата, който има сега нещата щяха да са по-бързи. Исках и да кажа, че един SEO не си ли развива собствени изводи от подадено изречение, а чака всичко да му го обясни някой, то просто трябва да се замисли да смени сферата. Информатиката е бързо променяща се наука, а SEO още по-бързо и още по-лошо не показват ъпдейтите в алгоритмите си (Гугъл и др. търсачки) Ако бъркам моля извинете ме. Отивам да гриля и на гладно толкова мога да мисля.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Приемам всякакви корекции, но на поне 3 места съм писал това не е алгоритъма на Гугъл и това не е формулата на изчисление на SERPs, SEO не е статистика, не е и математика, нямаме точни представи какво точно прави Гугъл. Заглавието е онпейдж оптимизация просто и не обхваща всичко от нея. Ако някой може да напише по-добро описание на влияние на линковете и анхор текста да го направи. Всичко съм си го мислил намомента и нямам превод или учебник откъдето да сверявам. Ако някой се чувства подведен от формулите съжалявам. Когато аз започвах да уча нещата за SEO имаше само английски и немски ресурси. Ако имаше ресурса в мрежата, който има сега нещата щяха да са по-бързи. Исках и да кажа, че един SEO не си ли развива собствени изводи от подадено изречение, а чака всичко да му го обясни някой, то просто трябва да се замисли да смени сферата. Информатиката е бързо променяща се наука, а SEO още по-бързо и още по-лошо не показват ъпдейтите в алгоритмите си (Гугъл и др. търсачки) Ако бъркам моля извинете ме. Отивам да гриля и на гладно толкова мога да мисля.
Не става дума, че не си предупредил или си казал нещо фрапантно невярно. Става дума именно за това, че човек трябва да си вади изводите а статията ти е насочена към начинаещи, които съответно нямат достатъчно информация, за контекста и си вадят директни изводи. Казваш: "не знам какъв е алгоритъма.... ще обясня моята представа какъв е алгоритама" и после даваш една формула. Това един човек който няма опит, осланяйки се на твоя опит, като напреднал, стига до извода, че тази формула е това което ти смяташ, че гугъл прави. Съответно доколкото този читател ти вярва той ще смята че това е близко до алгоритъма за оценка на гугъл. Изводите са опростенчески, но пробвай с някой, който не е от бранша да прочете стаията и да ти каже какво е разбрал за оценката на страниците от търсачките и да видиш какво ще отговори.
 
Re: Добра вътрешна оптимизация

Съмняваме да имам такова име, че някой да си направи от една моя статия веднага извода - "Да това е намерих алгоритъма на Гугъл вече почвам да правя SEO за пари." В сайта има достатъчно материали и ако някой е прочел една статия и мисли, че е научил SEO, то даже си заслужава да се опари, макар че не виждам с какво статията ще може да навреди на някого :)
 

Горе