SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Домейни на кирилица

M

man0l

Guest
Кой регистратор регистрира домейни на кирилица ( за предпочитане български )?
Говорим от типа Нещо-на-кирилица.com ?
 
Re: Домейни на кирилица

Гледам, че много добре се позиционират в гугъл, може би на времето трябваше да купуваме..
 
Re: Домейни на кирилица

Ние също регистрираме IDN домейни в .com , .net и .cc

Host Bulgaria регистрират в .com и .net

Други в България не съм виждал, но ако попиташ предполагам, че няма да ти откажат.
 
Re: Домейни на кирилица

Аз имам регистриран домейн кирилица.com в hostbulgaria. Преди да регистрирам там, мислех да го направя през ICN, тъй като знам, че те регистрират домейни на кирилица. От там обаче получих отговор, че регистрират единствено когато целият домейн е на кирилица, например домейн.бг.
 
Re: Домейни на кирилица

Аз имам регистриран домейн кирилица.com в hostbulgaria. Преди да регистрирам там, мислех да го направя през ICN, тъй като знам, че те регистрират домейни на кирилица. От там обаче получих отговор, че регистрират единствено когато целият домейн е на кирилица, например домейн.бг.

Суперхостинг са към ENOM, значи технически могат да регистрират "idn.com" . Друг е въпросът дали системата им ги поддържа.
 
Re: Домейни на кирилица

@Regia, как да проверя домейн на кирилица? Цените същите ли са като за .com ? ( Ако е .com ? )
 
Re: Домейни на кирилица

На сайта на hostbulgaria(dot)com можеш да провериш домейн на кирилица.com.Цените в случая са същите като при домей на латиница. А ако искаш да провериш домейн изцяло на кирилица, можеш да провериш при icn(dot)bg.
 
Re: Домейни на кирилица

Принципно използваме 2 регистратора ENOM и Directi. Еном разрешават така наречените International Domain Names само и единствено с tld-та .COM и .NET Като от известно време обещават и други възможности, но уви чакаме. Другият регистратор по известен като Resellers Club все още не предлага подобни IDNs . Аз като един SEO невеж, не виждах особен смисъл в точно този тип домейни, тъй като са ориентирани към потребители разбиращи кирилица, но явно има някакъв скрит хипергугълизиран SEO смисъл. Последно време се наблюдава масов интерес към подобни домйни и масово изкупуване. Цените заложени от глобалните регистратори са същите като на нормален домейн в областа .COM . Не знам доколко е рентабилна инвестицията в такива домейни,... вие ще кажете :)
 
Re: Домейни на кирилица

Аз си ги регистрирам с Godaddy. Просто преди това си превеждам името в съответните чингели, регистрирам чингелите и готово. "кърти.com" си е при татенцата, примерно :)
 
Re: Домейни на кирилица

И в Enom Inc не съм срещал проблем с подобни домейни. Имаше само проблем с някакъв .ком, който беше регнат в някакъв руски регистратор и хостнат при нас, но то си беше от DNS услугата, която ползваше.
 

Горе