SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Домейн .gr

Re: Домейн .gr

едни сайтове дават, че домейна е зает, а други че е свободен.

ХМ.

Някой лъже.

На тези дето дават, че е свободен , ако се регна и с 2 клика им платя по Paypal .....
какво става - изгаряш

за първи път такова разминаване за домейн виждам
 
Последно редактирано:
Re: Домейн .gr

едни сайтове дават, че домейна е зает, а други че е свободен.

ХМ.

Някой лъже.

На тези дето дават, че е свободен , ако се регна и с 2 клика им платя по Paypal .....
какво става - изгаряш

за първи път такова разминаване за домейн виждам

Както написах по-горе, единствената достоверна проверка е на https://grweb.ics.forth.gr/whois_en.jsp
 
Re: Домейн .gr

ок, на вас вярвам,
а другите защо така лъжат?

много домейни съм запазвал - от масовите - .com . net. org, ама сега .....

The domain can be provisioned. - това какво значи, че е свободен ли...

и те само инфо ли дават, а не продават?
 
Re: Домейн .gr

ок, на вас вярвам,
а другите защо така лъжат?

много домейни съм запазвал - от масовите - .com . net. org, ама сега .....

The domain can be provisioned. - това какво значи, че е свободен ли...

и те само инфо ли дават, а не продават?

Просто .gr няма публична whois база данни, както повечето други домейни.

На софтуера ползван по регистраторите не му излиза нищо, и затова в повечето случай излиза, че търсеният домейн е свободен.

Единственото изключение са акредитираните регистратори на .gr, които имат достъп до API за проверка и при тях може да се проверява. (примерно papaki.gr)
 
Re: Домейн .gr

"Папаки" на гръцки значи патенце, еквивалент на нашето "маймунка" или "кльомба" :) Те, разбира се, нищо гейско не влагат в това :)
 
Re: Домейн .gr

dotsoft.gr - имат си административна част на английски. Особенното е, че се плаща за 2 години. iauto.gr е регистриран през тях.
 
Re: Домейн .gr

Не препоръчвам региа , бях им писъл 2 писма на нито 1 не отговориха и неможех да си сменям днс и все още неможех.
 

Горе