SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Драстично намаление на посещения от Google

nf1

New member
За около 4 дни посещенията от гугъл за даден сайт паднаха около 3 пъти и стоят ниско вече повече от седмица. За доста ключови думи сайта е доста назад или липсва в класирането, а преди това е бил на 1-2 страница. За други обаче си стои на първа страница. Броя индексирани страници в гугъл не е променен, но броя на баклинкове от търсене на link:the-site показва само 4, в google webmasters са около 1700 а преди това бяха над 7000 (в някой сайтове за проверка на backlinks все още стои стара информация с над 7000 линка). Преди да се случи проблема сайта е имал посещения за 10 дни от около 8500 ключови а след проблема за 10 дни има от 4500.

Някакви идеи какво може да се е случило?
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

На колко време е сайта, в коя ниша?
Огледахте ли кешираната версия на дропилите страници?
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Сайта е на 23 месеца (почти 2 години). Нишата е туризъм. Какво трябва да погледнем на кешираните страници?

По принцип няма как да видим всички защото това са хиляди ключови думи (спад от 8500 на 4500 са около 4000 маловажни ключови думи с по няколко посещения). Все пак за някои е по-ясно. Това което виждам за 2 от тях е, че на едната кеша е от 22 юли на другата е от 10 август.

PS. ако се има в предвид за разлики между версиите - няма такива.
 
Последно редактирано:
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Да си правил някакви промени по сайта?!

Аз например съм се сблъсквал с такъв проблем, имах около 3000 уникални посещения дневно към един от сайтовете ми, и реших да разработя нов дизайн за този сайт, но на друг домейн за да тествам в реално време, но забравих да укажа изрично с robot.txt или мета етикет сайта да не се индексира от търсещите роботи.

И така копирах няколко статии от стария ми сайт за да тествам, и забелязах че няколко дена по-късно посещенията ми паднаха двойно, от тогава разбрах че дублиращото се съдържание може да повлияе доста сериозно върху резултатите на сайта.
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Там е работата, почти никакви промени. Test & dev версиите са на други домейни, и са защитени с апач пароли. Не се индексират изобщо.

Единствените промени са добавяне на картинки тип банери които са с rel="nofollow" и едни карета в дъното на страницата за навигация, които имат доста линкове в тях но пък те са добавени един месец преди проблема.
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

А възможно ли е някои от баклинковете ви вече да ги няма?
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

По принцип в последния месец Гугъл е ужасен...
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

По принцип в последния месец Гугъл е ужасен...
Нещо по-конкретно? За Юли месец не мога да се оплача. Имах увеличение от около 12% и 30% съответно за 2 от сайтовете ми.
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Offtopic: А някой да има наблюдения горе-долу през колко време се ъпдейтва информацията в Webmaster Tools? Имах около 150 линка, които даваха 404 грешка, оправих ги преди около 2 дни, но още няма обновяване, иначе всичко е пренасочено.
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

По принцип зависи от информацията. Например информацията за crawl rate и crawl errors е всекидневно или почти всекидневно (лични наблюдения). Друга като класирането на ключовите думи е веднъж на ... (нямам идея).

Грешките обаче могат да ти стоят доста време. Обикновено гугъл си добавя нова такива но старите ги държи повече време. В твоя случай ти си оправила грешни линкове и би трябвало обаче да ги махне до седмица-две. Аз имам случай на линкове от стар сайт, които гугъл си ги помни и търси вече 4 месеца и половина без да има линкове към тях. За source дава unavailable :).

Пак към топика - link:the-site Отново се върна на 4 резултата. Това търсене за обратни линкове изобщо работи ли?
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

@Lilacor - поне две седмици, дори и повече. Поне при мен е така, но може би зависи от честотата и обема на обходените страници дневно/спрямо всички страници на сайта/ - при мен са малко над 100.

@nf1- link: site.com - дава само извадка за беклинковете. Пробвай yahoo site explorer или backlinkwatch.com
 
Последно редактирано:
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Благодаря и на двама ви, ще се чака значи :)

Линк за проверка на бековете в Yahoo: http://siteexplorer.search.yahoo.com/ ;)
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Може да има нещо в сайта което не му харесва и да ви наказва. Може да е от много отдавна но чак сега да го вижда примерно.
А колко линка показва гугъл не гледай изобщо. А пък в webmastertools мен ми изглежда доста бавно да се променя :)
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Може да има нещо в сайта което не му харесва и да ви наказва. Може да е от много отдавна но чак сега да го вижда примерно.

Каква е логиката да минава по над 24 пъти на ден през нещ което не му харесва и чак след месеци да реши. Я дайте да му сложим едно наказание?

Има ли примерно шанс бота да вдигне флаг и примерно вече да се гледа от оператор и той да активира наказание?
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Има ли примерно шанс бота да вдигне флаг и примерно вече да се гледа от оператор и той да активира наказание?

Това е една от възможностите, да. Друга такава е, както казах, че покрай "смяната на алгоритмите", която уж течала в момента, да се случват необясними неща :)
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Друга такава е, както казах, че покрай "смяната на алгоритмите", която уж течала в момента, да се случват необясними неща :)
Новите алгоритми не са ли активни само в sandbox-a на google? Или има възможност да се просмукал пясъка от пясъчника и стигнал до градинката :D
 
Re: Драстично намаление на посещения от Google

Като казах sandbox. В http://www2.sandbox.google.com сайта излиза както трябва. Т.е. не е запратен назад в резултатите. Някой да знае дали sandbox-a на google му се обновява индекса по-бавно/бързо....?
 

Горе