SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дублиране на информация ....

webfusion

New member
Здравейте на всички (НЕЗНАМ ТЕМАТА ДАЛИ Е ТОЗИ РАЗДЕЛ)

Имам един вапрос и със сигорност някои ще знае от форума от отпит.

Въпроса е ако дублирам статии, новини, технически, характеристики .... от други сайтове, и в сайта поставе адсенс има ли вероятност да ми затрорят целият акаунт в гоогле.

Ако спрат само въпросният сайт няма проблем, но аз имам и ползвам всички тулове на гоогле за около 15-20 сайта.

Въпросами излиа от това, че имам клиенти с сайт които взима много информация за продуктите си от другаде а сега им сложих и адсенс от който аз да взимам за поддръзката на сайта.

ТА ДАНЕ ВЗЕМАТ ДА БАМНАТ ОТ ГООГЛЕ ЦЕЛИЯ АКАУНТ И ВСЕ ЩО ИМАМ ПРИ ТЯХ.

Ако някои знае поне да каже, че неведението голям страх.
 
Re: Дублиране на информация ....

адсенс няма нищо общо с дублирането на съдържание. съвършено различни теми са двете.
 
Re: Дублиране на информация ....

адсенс няма нищо общо с дублирането на съдържание. съвършено различни теми са двете.

ако искаш мога да ти посоча един сайт който тояно заради дублирано съдържание вече няма adsense

верно само този сайт ама е малко опасно понякога
 
Re: Дублиране на информация ....

ако искаш мога да ти посоча един сайт който тояно заради дублирано съдържание вече няма adsense
верно само този сайт ама е малко опасно понякога

Много се съмнявам в това. Но човек никога не знае. Може да си имаш проблем с хостинга, ако човека който е авотр на инфото се оплаче. Но с адсенс... надали..

Относно акаунта ти, не ми се е случвало до сега, но доколкото знам блокират целия акаунт, не само сайта.
 
Re: Дублиране на информация ....

ако искаш мога да ти посоча един сайт който тояно заради дублирано съдържание вече няма adsense

верно само този сайт ама е малко опасно понякога
има друга причина. не е само съдържание, дето е крадено, за да стане това.
 
Re: Дублиране на информация ....

Еййй човек ... споко.. ко ти стана.. казах "Човек никога не знае"
 
Re: Дублиране на информация ....

Виж ако е така.. дай някакво инфо.. кой е сайта, какво са му писали на човека. Лично аз бих искал подробности, за да се предпазя за в бъдеще. Ако може, разбира се.
 
Re: Дублиране на информация ....

имах сайт за download на електронни книги, срещу който някой беше подал нещо си чрез google за авторски права. Сайта беше само с duplicate (през RSS от 10тина други подобни). Спряха ми само там рекламите. И то беше само заради един пост :) И ме предупредиха. След това на един имах малко adult пак само на него спряха. Но никой не може да ти гарантира.
 
Re: Дублиране на информация ....

Виж ако е така.. дай някакво инфо.. кой е сайта, какво са му писали на човека. Лично аз бих искал подробности, за да се предпазя за в бъдеще. Ако може, разбира се.

при мен е на сайт с копирано съдържание от википедиа
 
Re: Дублиране на информация ....

както искате бе
за сайт без кликове и без приходи
ама вие сте специалистите, опита няма значение
не съм казвал че ще се класира добре и ще печели просто дупликейт филтър и адсенс нямат НИЩО общо.

при мен е на сайт с копирано съдържание от википедиа
значи е било заради кражбата а не заради дублаж има сериозна разлика между двете неща. В твоя случай(википедиа) си в нарушение на правилата на гугле-то а дупликейт-а може да си е напълно легален.

Аз имах един сайт който зареждаше от фийд и си го ползвах перфектно, напълно легално и т.н. с малко изменения и добавки съдържанието ставаше трепач. още щях да го ползвам ако един некадърник не беше изгубил домейна :( класираше си се много добре сайта.
 
Последно редактирано:
Re: Дублиране на информация ....

добре се разприказвахме з РСС фийдс и дуплициране. Някой може ли налко хелп с дупликирането, как се псукат РСС контент грабер например. Т.Е. да използваш някоя статия например (която има РСС) и да си я плеснеш в твоя сайт. :) Малко съм на Вие с това...
 
Re: Дублиране на информация ....

не съм казвал че ще се класира добре и ще печели просто дупликейт филтър и адсенс нямат НИЩО общо.


значи е било заради кражбата а не заради дублаж има сериозна разлика между двете неща. В твоя случай(википедиа) си в нарушение на правилата на гугле-то а дупликейт-а може да си е напълно легален.

Аз имах един сайт който зареждаше от фийд и си го ползвах перфектно, напълно легално и т.н. с малко изменения и добавки съдържанието ставаше трепач. още щях да го ползвам ако един некадърник не беше изгубил домейна :( класираше си се много добре сайта.

освен ако не сложиш линк към викито не мислиш ли?
 
Re: Дублиране на информация ....

добре се разприказвахме з РСС фийдс и дуплициране. Някой може ли налко хелп с дупликирането, как се псукат РСС контент грабер например. Т.Е. да използваш някоя статия например (която има РСС) и да си я плеснеш в твоя сайт. :) Малко съм на Вие с това...

това не е за тази тема
 
Re: Дублиране на информация ....

при мен е на сайт с копирано съдържание от википедиа
а писаха ли ти от адсенс че спират реклемите на този сайт?
и ако може, прати ми сайта

и аз имам такъв проблем, изтриха една страничка от индекса на google и на същата не се показват рекламите на адсенс. но при мен става дума за откраднато литературно произведение.
 
Re: Дублиране на информация ....

освен ако не сложиш линк към викито не мислиш ли?
Не мисля, че това ти дава право да копираш съдържанието от там. Следователно това, че си сложил линк, нищо не променя.
 
Re: Дублиране на информация ....

Не мисля, че това ти дава право да копираш съдържанието от там. Следователно това, че си сложил линк, нищо не променя.
Лицензия GFDL, по которой публикуются и распространяются все текстовые материалы русской Википедии, позволяет их распространение, изменение и использование в любых (в том числе коммерческих) целях при условии, что лицензия остаётся в силе и указывается ссылка на Википедию как на источник.

http://ru.wikipedia.org/wiki/Википедия:Авторские_права
 
Re: Дублиране на информация ....

ок за руската разбрахме :) предполагам и за останалата част е така. Все пак нищо не пречи някой да е докладвал за нарушение и направо да са му теглили куршума без да проучват, а може и де не е бил коректно спазен този лиценз...
 

Горе