SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дублиране на page title и description

it.vladimirov

New member
Добра вечер момчета и момичета,
каква е ситуацията: заел съм се за спорта (аз не съм специалист) да оптимизиран един сайт.
Направих му един бърз тест след като пипнах тук там, и получих следния резултат в една от секциите на теста:
site.jpg


Сайта е изграден на базата на WP Network - deskription и meta ги добавях ръчно като в основната (NETWORK) header.php ги вписах.
Да обаче network сайта има доста подсайтове и се оказва, че тия meta и deskription се прехвърлят на всеки подсайт и става голямо дублиране.

Питанията са ми следните:
- проблем ли са тези дублирания?
- как мога да ги добавя само в главния header.php, и те да не се добавят на всички останали ?
- нужно ли е да обикалям файл по файл ръчно да махам дублираните неща ?
- кой инструмент да използвам за подобряване на SEO в WP ?

Моля за разбиране, сигурно въпросите ми са много ламерски, ама трябва да започна от някъде.
 
Последно редактирано:
1 - Да
2 - Може да използваш Child theme ИЛИ custom field за целта или виж точка 4
3 - Ако може да го автоматизираш, ако не на ръка
4 - Yoast SEO е във момента текущия лидер, N:2 е All In One SEO Pack
 
Съгласен съм с това, което казваш, и практически е така, за първа точка иде реч, да - "проблем" е, но истинския проблем е когато нямаш достъп да го оправиш, тогава вече е истинския master craft, изкуството да оптимизираш с оковани ръце и крака - в процес съм на композиране на blog post по темата, практически.
Сиреч, идеята дори да нямаш идеалната конюнктура, включително особено оплескани onsite неща, пак е възможно да се движиш напред.

Да, говоря ти точно от corporate shiz ситуация от сега.
 
@SeoKungFu - ти си МЕГА ЧАСТЕН случай и мисля, че една вечер го обсъждахме със теб. Но това няма нищо общо със проблема на човека тук. Той има достъп до почти всичко, обаче не знае как да го използва.
 

Горе