SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дублирано съдържание между мобилната версия и нормалната версия на сайта

Cypermethrin

New member
сигурно отговорът е лесен и популярен, но не го знам.
как се предотвратява дублирането? съдържанието им е почти идентично
 
Re: Дублирано съдържание между мобилната версия и нормалната версия на сайта

ето го клипчето на мат кътс, където обяснява, че не би трябвало да е проблем, но аз имам въпрос, който е същия като на един от коментиралите под клипчето

How do I redirect Googlebot.mobile to mobile version of our site and the Googlebot to PC version?


ето го и клипчето
Does indexing a mobile website create a duplicate content issues? - YouTube
 
Re: Дублирано съдържание между мобилната версия и нормалната версия на сайта

за първата част на въпроса ти

на публикацията ти примерно на адрес

Код:
http://www.site.com/m/podr.html?id=9505

слагаш в кода това

Код:
<link rel="alternate" media="handheld" href="http://www.site.com/m/podr.html?id=9505">
 
Мобилна версия и дублирано съдържание

Мобилна версия и дублирано съдържание

Здравейте.
Правя мобилна версия на сайта си и възниква един въпрос - ще имам ли проблем с дублирано съдържание от пълната версия на сайта.
Мобилната версия е от типа m.website.com.

Аз като гледам например новинарските сайтовете, в новината няма каноникъл таг, а съдържанието е 1:1 с това на новината от пълната версия.
 
Re: Дублирано съдържание между мобилната версия и нормалната версия на сайта

Стамбето, съветвам те да ползваш търсачката на форума преди да зададеш въпрос.
 
Re: Дублирано съдържание между мобилната версия и нормалната версия на сайта

Стамбето, съветвам те да ползваш търсачката на форума преди да зададеш въпрос.

Имам щастието / нещастието да ползвам същия софтуер за форум какъвто се ползва тук. И съм останал с впечатление, че търсачката е под всякаква критика.
На препоръката ти - търси с търсачката - търсих за мобилна версия / дублирано съдържание и не намерих полезна информация.
Така че... ще съм ти благодарен ако напишеш тук какво имаш предвид или ме упътиш към темата, в която е обяснено - хванах се и аз да правя мобилни версии тук, там и не съм особено наясно какво да правя с диублираното съдържание и да му обръщам ли внимание?
 

Горе