SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

yasoo

New member
Здравейте, нека и аз да споделя резултатите от последния ъпдейт...

Началото на миналата година (април) един от основните ми сайтове беше порязан зверски. До преди година по повечето ключови думи излизах в топ10, но след ъпдейта всичко пропадна... изчезнах от серпа по мноого голяма част от думите дори и от топ 300. Разбира се не се отказах от сайта, цяла година малко по-малко работих по него и май чичо Г ми се отблагодари за положения труд. С времето лека-полека се изкачваха в серпа някои от думичките, но не беше задоволително и най-накрая след ъпдейта онзи ден ето какво ми показва статистиката:



Пак не съм си възвърнал позициите от преди година, но мисля, че резултата е повече от задоволителен на този етап.

Не съм правил кой знае какво по различно, но все пак ще споделя какви действия предприех през тези месеци:
1. Лек редизайн на сайта т.е. вкарах на началната страница откъси от последните 12 статии и добавих няколко полета с текст, преработих блога като му добавих допълнителни категории и подкатегории, създадох и още няколко допълнителни страници.
2. Наблегнах на съдържанието, публикувах профилактично в сайта по някоя и друга статия (скромно по 1-2 месечно, но се постарах да са максимално полезни и с дължина минимум 1000 думи)
3. Увеличих активноста си в Г+, ФБ, Пинтерест, Туитър
4. Намалих публикуването по артикъл директориите. Само от време на време, но доста рядко (2-3 месечно) публикувах някоя и друга статийка в тях.
5. Линковете към сайта ми започнах да ги пускам на 95% само с бранда или урл адреса и мноого ама мноооого рядко с някоя ключова дума
6. Ограничих публикуването в социалните мрежи до минимум, единствено в Свежо пусках линкчета.
7. Регистрирах сайта и в Google Places
8. Вързах го с Google Authorship
9. Направих единствено 5 сателитки които така и не ги доразвих кой знае колко (2 в блог.бг, 2 в блогър и 1 в уърдпрес)
10. От време на време публикувах по някой коментар по тематични сайтове, блогове и форуми или някоя и друга обява
11. Съвсем тактично тук таме в сайтовете на конкуренцията ми публикувах по някое и друго смислено коментарче с линк към мен

Еми май това е в общи линии, със сигурност пропускам още нещо, но основното мисля че съм го описал.

За съжаление другият ми основен сайт не се представи толкова добре след ъпдейта.... почти всички ключови думи изпаднаха с по 1-5 позиции. Не е болка за умиране, но никак не е приятно при условие че сайтчето беше над 2-3 години в топ10 и то по над 40 думи и фрази които следя и сега да изпадне с по няколко позиции..... еми кофти е :/
 
Re: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

При мен се получи нещо съвсем подобно. Наказанието на 1 сайт падна, долу горе същите действия съм предприел, като позициите не са като старите а 10+ по-назад. Друг сайт пак така стар като твоя с по 1-10 позиции назад.

офтопик: с коя програма следиш позициите, че съм виждал скрийншоти със същият интерфейс.
 
За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

yasoo - коя е програмата с която гледаш резултатите?

Моя подход беше друг. На нов домейн премествах малко по-малко старото съдържание - за сега не е успешен.
 
За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

@yasoo, за една година мисля, че чисто нов сайт щеше да се изкачи по-нагоре, при всички тези действия, които си предприел, нови линкове, ново съдържание и прочие - т.е. дали си заслужава всички тези усилия да влагаш по наказан сайт?
 
За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

ekm ме е изпреварил... програмата е точно Rank Tracker.

@pamir, тук си най-вероятно много прав, че ако бях подхванал с нов домейн сигурно щеше да ми е много по лесно, но аз не се отказвам без бой, ще го мъча до дупка :))) Плюс това сайтчетата коите поддържам не са чак толкова много 3-4 и се занимавам с тях само в свободното си време та не ми е проблем да отделям по някой и друг час седмично за тях. Пък и най-накрая резултата е на лице.... даже последните 2 дена изкачването ми в серпа продължава... няколко от ключовите ми думи скочиха с по още 10-20 позиции на горе :)
 
За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

За: Една година ходене по мъките, но положителни резултати след Penguin 2

Интересно е, че все пак има излизане от пингвина, макар и една година по-късно. :)
 

Горе