SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ето как СЕО правилата не важат за всички

NeZiRuS

New member
Здравейте колеги.

Искам да ви запозная с едно мое наблюдение през последните 2-3 седмици и да ви попитам какво мислите вие по този въпрос.

На кратко, една от нишите в които работя е тази за хороскопите. Смея да твърдя, доста трудна ниша, но по-важното в случая е друго. Преди 2-3 седмици bTV пусна новият си сайт zodia.bg. До тук добре имайки в предвид, че bTV, насочи всички линкове "хороскоп" от сайта си към новият си проект.

Това което ме учудва е следното:
Как един чисто нов сайт който според ahrefs има едва 9,015 Total Backlinks и едва 14 Referring Domains, като реално линковете са от btv.bg btvnews.bg и ladyzone.bg и то с точен anchor "хороскоп", се появи за нула време над всички останали сайтове в тази ниша и то като ги бие по абсолютно всички топ ключови думи ?

ОК, съгласен съм, че това са bTV, и сигурно използват "извънземна" технология за създаване на своите сайтове, но какво от това ? Колкото и тръстед да са домейните им и качествени сайтовете им... пак ми се вижда нереално....

Ще се обоснова защо твърдя, че е нереално. Към моят сайт и към сайтовете на конкурентите ми има не малко качествени линкове от доста сериозни и релевантни сайтове, за да се класират добре, а те за нула време направиха на пух и прах всички останали сайтове, дори такива които от години работят в тази ниша.

Ще се радвам на вашето мнение по този казус.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Сигурен ли си, че са на първо място, защото при мен на "хороскопи" са на 9 място на първа страница, а на дневни хороскопи ги няма до 4та страница?
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

при мен са на първа страница по хороскоп и хороскопи, но съвсем не са първи, поне не все още :)

Сайтът е пуснат преди повече от месец и половина, с линкове от супер авторитетни източници (особено новинарските издания) и без боклучави връзки, кое му е нереалното ?

На всичкото отгоре има и авторство, което липсва при конкуренцията им ...

btw дори и само заради Алена си заслужават позициите :)
 
Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Сигурен ли си, че са на първо място, защото при мен на "хороскопи" са на 9 място на първа страница, а на дневни хороскопи ги няма до 4та страница?

Аз нямам в предвид, че са на 1во място. Имам в предвид позиционирането на сайта като цяло. Не е реално сайт на 3 седмици да излиза толкова добре, камоли на главната ключова дума която е именно "хороскоп".

Мога да дам и примерни ключови думи по които се класира адски добре, но не е това идеята. Необяснимото за мен е как въобще се класира толкова добре, за толкова кратък период на съществуването си.
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Оги, не съм съгласен. Аз също имам връзки от доста новинарски сайтове, включително и бтв. Какво искаш да ми кажеш, че ако утре пусна нов сайт и го линкна от 5 топ новинарски сайта през футера им, като линкна точно главната ключова дума и мен ще ме позиционира така ? Що ли не ми се вярва.

Пълни глупости. Аз също съм с верифицирано авторство, и то доста по-добро от това на Алена в момента. Имам релевантни линкове от новинарски сайтове с висок PR и пак не се класирам така добре на топ ключовите думи, камо ли това да е фактор за сайт на 1 месец както казваш ти.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Аз бих се изненадал обратното - ако бтв не бяха успели да класират сайта си в топ-10 и не бяха постигнали тези резултати. Доводите на oggin са правилни.
 
Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Аз бих се изненадал обратното - ако бтв не бяха успели да класират сайта си в топ-10 и не бяха постигнали тези резултати. Доводите на oggin са правилни.

Хахаха, толкова ли лесно било ? Пускаш сайт, линкваш през футера главната си ключова дума от 2-3 "супер авторитетни сайта" и воала, почваш да се индексираш на 1ва страница по един куп ключови думи :) Ще дам и пример - моля потърсете "овен 29 юли" и вижте как излиза. Та този сайт дори и тайтъл като хората не вади. Не трупа авторско съдържание, ами всеки ден 1 артикъл се редактира и обновява за следващия ден.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Здравейте, аз имам един сайт на здравна тематика, който от самото си създаване още на 3 ден влезе в топ 3 на всички търсачки по основни ключови думи и след 3 седмици беше в топ 3 на Google. Просто с първите 5 материала хвана линкове от много силни сайтове и отиде в космоса. Съгласен съм с Онгян, че ако стартираш с 6-7 супер линка от много авториттни сайтове, няма нищо чудно в това да си на върха от самото начало. А, в случая Гоогле много добре знае на кой е този сайт, което чъщо има голямо значение.
 
За: Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Хахаха, толкова ли лесно било ? Пускаш сайт, линкваш през футера главната си ключова дума от 2-3 "супер авторитетни сайта" и воала, почваш да се индексираш на 1ва страница по един куп ключови думи :) Ще дам и пример - моля потърсете "овен 29 юли" и вижте как излиза. Та този сайт дори и тайтъл като хората не вади. Не трупа авторско съдържание, ами всеки ден 1 артикъл се редактира и обновява за следващия ден.

Колега, когато получаваш линкове от авторитетни сайтове, особено част от Google News, както и много органичен трафик по търсене на бранд, следствие от съответните търсения, нормално е да се изкатериш бързо до върха. Друг е въпросът колко време ще се задържиш там.

п.с: За пореден път се убеждавам, че хората са склонни да гледат краткосрочните трендове и резултатите в малки времеви диапазони, вместо да се концентрират на голямата картина.
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Debilev's, нали именно това искам да обясня. Аз също имам линкове от такива сайтове, но въпреки това не се класирам толкова лесно, а там където се класирам добре е постигнато с много повече от 3 линка в даден авторитетен сайт.

Просто за пореден път виждам изключения в серпа в дадени ниши. Преди време бях свидетел, как сайт който не беше обновяван от близо 3 години, на който съдържанието му в последствие бе премахнато изцяло и на индекса се показваше само една усмивка, се класираше по-добре от конкурентите си в бранша в продължение на 1 година. Нито 1 ъпдейт не го хвана/наказа или каквото и да е друго.

Няма сила на света която да ме убеди, че 1 чисто нов сайт, в рамките на толкова кратко време, линкнат от 3-4 сайта без значение кои са те, може да разбие всички останали. Каква е логиката от цялото това СЕО тогава ? За какъв линк билдинг говорим, за какво онпейдж сео говорим, щом btv пуска 3 линка и всичко приключва....

няма логика.....
 
За: Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Хахаха, толкова ли лесно било ?

Да, бих казал, че е лесно, всъщност е много по-лесно отколкото другите си мислят. :)
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Да ама сайта си е грозен
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Не знам колеги, не съм съгласен с някой неща. Със същата логика, утре бтв пуска "btvfacebook" или "btvabv" пуска 5 линка от свойте мега, супер, гига авторитетни сайтове и почва да се класира капитански, дори на ключови думи към които няма нито 1 линк. :) Само видиш ли щото били авторитетни :) Пълни глупости :)

Моите уважения :)
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Аз също имам линкове от такива сайтове

прегледах набързо какво имаш към AstroData.bg - дневен, седмичен, месечен и любовен хороскоп и честно казано не виждам подобни връзки от хидъри на такива сайтове при теб. За 301 редиректите им пък дума не отварям :)

Вероятно пускат линковете бавно, защото имат доста сайтове на групата и събдомейни на btv.bg от които все още няма линк :)
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Виж сега... разбираме, че са направили твоя дългогодишен труд да изглежда напразно и не ти е кеф. ама такова е положението. линкове от ултра мега авторитетни сайтове къртят мивки и те извозват в небитието. и аз пуснах преди време един сайт на дропнат домейн с ултра-мега-екстра авторитетни линкове и въпреки уникално неуникалното съдържание сайта си е доста добре.
погледни и от другата страна. все още има бонус класиране за нови сайтове. за съжаление докато им изтече бонуса и вече ще са натрупали и натурални линкове от тук там
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Мнението ми като непрофесионалист: факторите, по които даден сайт се оценява/ранква, са около 200 (по данни на гугъл, или на гадатели, не съм сигурен) - ти визираш 2-3.

Сайтът ти е настъфен с реклами, изкача джава скрипт "харесай ни във фейсбук" pop-up (дали това му харесва на гугъл, ти ще кажеш), аз директно затварям такива сайтове (как ще харесам нещо, което още не знам какво е ? ...лично мнение)

Социални сигнали - зодия.беге има 8к фена и 1,2к които говорят за това, твоят сайт има 17к фена и 600 говорят за това, ако гугъл обръща внимание на тези цифри, ти си прави сметка, нямам данни за ежедневните посещения на двата сайта, но подозирам голяма разлика в полза конкурента ти.

Ключовата дума на домейна е по-кратка (гугъл много обича късите домейни - ако съм в грешка поправи ме) и по-релевантна.

Ако си забелязал, гугъл ти реже част от дескрипшъна, защото е оспамен с ключови думи.

Едно е да имаш линк от даден авторитетен сайт и съвсем друго е този авторитетен сайт да крещи - имам нов сайт посетете го и играйте играта за личен хороскоп.

И май пропуснах да засегна още към 190 признака за позициониране, но нека се фокусираме на един дребен елемент - наливане на пари за реклама. Ти правиш ли го и според теб колко може да задели бедна медия като BTV Media Group с няколко телевизии, радия и така на татък? :)

И както казаха Debilev и Flasher, в началото се дава шанс на новобранците, после вече каквото сабя ($$$), покаже (пак донякъде лично мое мнение).

П.П. Не целя да се заяждам, старая се да съм обективен, до колкото го позволяват познанията ми.
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Jordan Manchev, в никакъв случай не го смятам за заяждане. Опитвам да си обясня някой неща и твоето мнение ми отговори на някой въпроси. Въпреки всичко има неща с които смея да не се съглася. Аз също не съм професионалист в сферата и именно за това дискутирам тук.
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

И Matt Cutts призна, че основен фактор за позициониране са линковете, а последните промени в препоръките на Гугъл (промени в схемите за линкове) ясно показват, че anchor text е с огромна тежест.

Колкото по-трудно един сайт дава линк и колкото по-кликаем е той, толкова по-ценен е :)
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Почваш да докладваш сайтовете, защото по правилата на гугъл, тези линкове трябва да са в nofollow.
Така, че те гарантирано нарушават правилата на гугъл :)
Колкото повече хора успееш да въвлечеш в тази инициатива, толкова по-голям шанс имаш за успех :)
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Почваш да докладваш сайтовете, защото по правилата на гугъл, тези линкове трябва да са в nofollow.
Така, че те гарантирано нарушават правилата на гугъл :)
С какво нарушават правилата на гугъл? Пак си пропомних Webmaster Guidelines и специално Link schemes. Не видях нещо нарушено. Това, срещу което те се борят е създаването на схеми за обмяна на линкове, а не че някой ти забранява да линкнеш от твой сайт друг твой сайт.
Разгледах сайтът и оптимизацията му. Грамотно свършено. Силни връзки от поне 6 сайта на групата към момента. Връзките се появяват разхвърляно във времето. Много споменавания в новинарски статии, понякога и без връзка(само като бранд). Нищо чудно, че се е изстрелял.

Виждам един съфорумец е казал "Връзките са всичко." :) Чак всичко не са, но са основен фактор и към момента.
 

Горе