SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ефективна защита на Wordpress от хакване.

nbsp

New member
Най-лесното нещо, което можете да направите за да защитите вашата WordPress инсталация от хакване е, да ограничите достъпа до админ панела.

Вариант 1 - органичение по IP:

.htaccess във wp-admin
Код:
order deny,allow
allow from xxx.xxx.xxx.xxx
deny from all

Вариант 2 - ограничаване с допълнителна парола

http://tools.dynamicdrive.com/password/

До днес съм имал хакнати над десет WordPress блога, но никога такъв, чийто администравен панел е бил защитен.

Разбира се има доста други неща, които можете да направите.

:beer:
 
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

Най-лесното нещо, което можете да направите за да защитите вашата WordPress инсталация от хакване е, да ограничите достъпа до админ панела.

Вариант 1 - органичение по IP:

.htaccess във wp-admin
Код:
order deny,allow
allow from xxx.xxx.xxx.xxx
deny from all

Вариант 2 - ограничаване с допълнителна парола

http://tools.dynamicdrive.com/password/

До днес съм имал хакнати над десет WordPress блога, но никога такъв, чийто администравен панел е бил защитен.

Разбира се има доста други неща, които можете да направите.

:beer:

Да наистина е най-добре с ип или защитена парола :).
 
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

Аз не правя нищо за защитата на блоговете си и въпреки всичко до сега не съм имал хакнат блог. А много хора се оплакват. Чудя се откъде идва проблемът.

Според мен единственото опасно, което се сещам, е да се щрака на връзки и да се посещават външни сайтове, докато сме логнати в панела.

Не знам има ли разширения, с дупки, през които могат да те съборят и без да си логнат. Ще е голям пропуск, ако това е възможно.
 
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

На мен също не ми се беше случвало. :)
Предполагам повечето са ти на български език. Има значение и колко блога администрираш. Към днешна дата имам няколко стотин инсталации (болшинството автоматично генериарни). Е, повечто, които са ми хаквали, са били разни изоставени GH блогове, които също не са малко. Но, при по-голямо количество нарастват и шансовете да те намерят злосторниците. :)

Въпросът е, че тези, за които не ме е мързяло да им защитя админ панела, не са страдали.
 
Последно редактирано:
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

То е повече от ясно, че всичко тръгва от папката wp-admin и там трябва да се вложат всички усилия. Но това със забраната на IP адреси е много неудобно - трябва да има по-лесен начин. Не съм пробвал, но ако може да се преименува и пак да работи, ще е повече от прекрасно :)
 
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

То е повече от ясно, че всичко тръгва от папката wp-admin и там трябва да се вложат всички усилия. Но това със забраната на IP адреси е много неудобно - трябва да има по-лесен начин. Не съм пробвал, но ако може да се преименува и пак да работи, ще е повече от прекрасно :)
може, прегледай си файловете на инсталацията и смени wp-admin на каквото искаш :)
 
Re: Ефективна защита на Wordpress от хакване.

Но това със забраната на IP адреси е много неудобно - трябва да има по-лесен начин.

Вариант 2
 

Горе