SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Забрана за достъп по IP в htaccess

Lyuben

New member
Здравейте, извинявам се за може би елементарния въпрос, но се опитвам да разреша достъп до wp admin по IP само от моя компютър. Проблемът е, че show my ip ми вади различни стойности често (ползвам безжичен интернет). Има ли някакъв начин да го направя при това положение? Иначе намерих кода, който ми е необходим, проблемът е в IP-то.
 
За: Забрана за достъп по IP в htaccess

За: Забрана за достъп по IP в htaccess

Хайде всички да спрете да започвате изреченията с "извинявам се". Елементарен или не въпроса е в точния раздел. ЗА съжаление по-това, което описваш мога да съдя, че си с динамичен IP адрес, което озчава че при всяко закачане към мрежата може да имаш различен IP адрес и този тип защита ще ти създаде повече проблеми, отколко преимущества. Ако IP адресите, които ти се появяват за няколко (два, три различни) може да ги добавиш всичките. АКо обаче са повече на брой, ползвай алтернативен начин за защита. Ето ти пример: Защита на файла, за достъп до администрация на WordPress сайт | Какво е хостинг и домейн, създаване на уеб сайт
 
За: Забрана за достъп по IP в htaccess

За: Забрана за достъп по IP в htaccess

@Любен, за да ти отговоря на този въпрос трябва да знам какво е имало преди това в него. Но не варявам промените в .htaccess на файла в основната директория да повлияят сериозно на вътрешния .htaccess. Разбира се винаги има изключения и единични ситуации.
 
За: Забрана за достъп по IP в htaccess

За: Забрана за достъп по IP в htaccess

Доколкото аз съм научил, всеки един .htaccess, поставен в под-директория, отменя действието на по-горното ниво. За 95% съм сигурен, но все пак мисля, че остава известно влияние и от основния.
 
За: Забрана за достъп по IP в htaccess

За: Забрана за достъп по IP в htaccess

Доколкото аз съм научил, всеки един .htaccess, поставен в под-директория, отменя действието на по-горното ниво. За 95% съм сигурен, но все пак мисля, че остава известно влияние и от основния.
За това служи директивата "RewriteBase" mod_rewrite - Apache HTTP Server За да знам дали ще окаже някакво влияние ми е необходимо съдържанието на двата .htaccess файла.
 

Горе