SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Загуба на линк

I3eco

New member
Здравейте,

Имам въпрос, дано не е глупав :D
Поставих линк към мой сайт в друг такъв с цел SEO. Линка беше засечен от Google Search Console и се появи в списъка с външни линкове към моя сайт. Но в даден период изчезна от списъка, а линка е още активен. Знаете ли каква е причината да изчезне. Като ми направи впечатление, че друг инструмент MOZ в един момент пак откри линка, но не и Google Search Console. Дали това, че го няма в списъка, значи че той вече не оказва влияние върху показателите на сайта ми? Не ми пука толкова за въпросния линк, просто е нещо, което не знам и ще ми е полезно да знам как да процедирам за в бъдеще.

Благодаря предварително!
 
Някъде из нета четох, а и доста случаи има, в които след някъде около 3-4 седмици всичко се е върнало в нормите. Просто за момента ги и изключил. И само за протокола "Links to Your Site" в Search Console винаги е било доста неточно изчисление. Голяма вероятност е тези линкове или линк да присъства в Moz, ahrefs, Majestic, но за даден момент да не са видими в Search Console. Така че няма за какво да се притесняваш.

 
Google нарочно не показват всички връзки в Search Console. Те официално са го казвали, че умишлено крият даден процент от връзките. Причините са много, няма да ги изброявам сега. Но е напълно възможно въпросният линк да е от скритите.
 
Аз преди седмици имах подобен проблем ... при реални 300+ сайта свързани ми се изтриха около 200 от тях и много голяма част от връзките. След 5-6 дни всичко се върна както си беше... така и не разбрах какъв е този бъг. Дори на Блинки писах за съвет тогава.
 
Аз преди седмици имах подобен проблем ... при реални 300+ сайта свързани ми се изтриха около 200 от тях и много голяма част от връзките. След 5-6 дни всичко се върна както си беше... така и не разбрах какъв е този бъг. Дори на Блинки писах за съвет тогава.
Да, сигурно имат някаква идея защо ги крият, но с годините никога не са ми били еквивалент за ясна преценка за беклинкове. Дори не съм се и старал да си ги следя там. Честно казано от практиката ми съм установявал, че други инструменти къде къде по-точно се справят от тях. Поне за беклинковете.
 
Да, сигурно имат някаква идея защо ги крият, но с годините никога не са ми били еквивалент за ясна преценка за беклинкове. Дори не съм се и старал да си ги следя там. Честно казано от практиката ми съм установявал, че други инструменти къде къде по-точно се справят от тях. Поне за беклинковете.

На мен пък практиката все повече ми показва, че онпейдж в момента е по важен от линкове...
 
На мен пък практиката все повече ми показва, че онпейдж в момента е по важен от линкове...
Да, ама на онпейджа имаш един лимит, който удряш и натам вече съдържание, което си един вид разширяване на обхвата, а не толкова оптимизация тъй като се предполага, че вече си направил всичко както трябва. От метата до интерлинкинга. При офпейджа - там каквото и да правиш, никога няма да стигнеш напълно задоволяване. Не можеш да имаш всички хубави линкове на света, а те са много и няма свършване. Еднакво важни са според мен, виждал съм и от двата типа - зле направено онпейнд с доста добри линкове и супер добро направено онпейдж с няколко линка - в някакви рамки са с еднакво класиране. И двете са супер важни, няма начин да минеш само с едното, така де, ако искаш добро класиране. ;) Аз мисля, че са еднакво важни. Но определено се тръгва от онпейджа.
 

Горе